شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: نشست سراسری و کارگاه ملی ارتقای سواد آبی برگزار شد

نشست سراسری و کارگاه ملی ارتقای سواد آبی برگزار شد

با هدف هماهنگی، هم افزایی و اجرای هرچه بهتر طرح ارتقای سواد آبی و اقدامات پشتیبان برای کتابهای انسان و محیط زیست و زمین شناسی پیش از ظهر امروز (دوشنبه 19 مهرماه) نشست سراسری کارگاه ملی سواد آبی با حضور نمایندگان شرکت مدیریت منابع آب ایران، وزارت آموزش و پرورش و سرگروه های استانی کتاب های انسان و محیط زیست و زمین شناسی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران در این جلسه، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش تقارن آغاز سال تحصیلی و سال آبی  را مبارک توصیف کرد و خاطر نشان کرد:  هر چه زمان می گذرد به درستی راه پیموده شده در طرح ارتقای سواد آبی بیشتر پی می بریم.

دکتر محمود امانی طهرانی با بیان این که  کم آبی باید از ما ملتی آگاه تر، حل مسئله محورتر و  خلاق تر بسازد، افزود: طرح ارتقای سواد آبی و کتاب انسان محیط زیست باعث خلق یک ارزش مشترک بین آموزش و پرورش و شرکت های آب منطقه ای شده است.

 به گفته وی این ارزش مشترک موجب شده این  سازمانها به هم کمک و از ظرفیت های هم استفاده کنند.

در این  جلسه همچنین مسئول دبیرخانه ملی کتاب انسان و محیط زیست، ضمن ارائه گزارشی از طرح ارتقای سواد آبی اظهار داشت: طی دو سال تحصیلی اخیر 34 پروژه مختلف با محوریت مانور سیلاب، ارزش آب و تغییر اقلیم از استانها به دبیرخانه ملی ارسال شده است.

دکتر محمد علی بهرامی همچنین از تهیه اپلیکیشن سواد آبی و قرار دادن آن در اختیار دانش آموزان به عنوان یک اتفاق خوب یاد کرد.

خانم دکتر مریم عابدینی نماینده و رابط طرح گسترش سواد آبی وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه، با اشاره به اقلیم و موقعیت جغرافیایی ایران وتاکید بر آمایش آب محور و استقرار صنایع در جای مناسب نوید داد: امسال دانش آموزان پایه تحصیلی هشتم و یازدهم می توانند در راستای مصرف بهینه آب از اقداماتی که در  این خصوص انجام می دهند، فیلمبرداری نموده و در کارنامه مستمر امتیاز آن را دریافت کنند.

مدیر کل دفتر اموراجتماعی و روابط عمومی منابع آب ایران نیز در این جلسه ضمن تاکید بر استمرار همکاریهای مشترک بین شرکتهای آب منطقه ای استانها و ادارات کل آموزش و  پرورش، "تغییر اقلیم؛ از ترسالی تا خشکسالی" را به عنوان موضوع محوری طرح ارتقای سواد آبی در سال تحصیلی 1401-1400 اعلام کرد.  

محمدرضا عزیزپور در ادامه بر اهمیت ارتباط سر گروه های آموزشی کتاب انسان و محیط زیست و مدیران روابط عمومی شرکت های آب منطقه ای استانها درجهت اجرای مطلوب تر این طرح تاکید کرد.

در این جلســه همچنیــن مهندس سمیعــی نماینــده شرکـــت مشــاور آبانگاه نیـــز اعلام کــرد: وب سایت های    danab.ir  و  Ensanzist.ir محتوای کلان سواد آبی و تغییر اقلیم را در اختیار علاقه مندان می گذارند و صفحه ایسنتاگرامی سواد آبی محتواهایی را در روزهای زوج هر هفته مننتشر می کند.

یادآوری می شود در این جلسه همچنین محورهای آموزش های آبی، آب و تغییر اقلیم توسط خانم  مهندس حاتمی  تشریح شد و در پایان نیز به سوالات سر گروه های آموزشی به طور خلاصه پاسخ داده شد.

کد خبر: 55191
  تاریخ خبر : 1400/07/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/19
 علی بخشی
 221