سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: دبیرخانه رویداد سواد آبی (رسا) در استان خراسان رضوی آغاز به کار کرد

دبیرخانه رویداد سواد آبی (رسا) در استان خراسان رضوی آغاز به کار کرد

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، دبیرخانه طرح رویداد سواد آبی (رسا) در استان خراسان رضوی آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، نخستین جلسه دبیرخانه رویداد سواد آبی با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی و همچنین مدیرعامل شرکت مشاور آرین پژوهان، رئیس گروه تکنولوژی های آموزشی، رئیس مرکز رشد کارآفرینی و دبیرخانه کشاورزی استان، رئیس گروه آموزش متوسطه اول، روسای گروه آموزشی دروس زمین شناسی، جغرافیا و انسان و محیط زیست و همچنین رئیس پژوهش سراهای دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش و خراسان رضوی در محل سالن جلسات معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در ابتدای این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید عنوان کرد: شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی به عنوان مبتکر و پیشگام اجرای  طرح دانش آموزی نجات آب، همواره نسبت به آسیب شناسی و ارزیابی عملکرد خود اقدام نموده است. در سیزدهمین سال اجرای این طرح نیز برنامه خلاقانه رویداد سواد آبی با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی طراحی و برنامه ریزی شده است.

 کاظم جم افزود:  ساختار رویداد سواد آبی با در نظر گرفتن اهمیت توجه به مسئله کم آبی، پدیده تغییر اقلیم و گرمایش جهانی، شیوع ویروس کرونا و توسعه آموزش های مجازی و همچنین ضرورت افزایش مهارت های علمی و عملی دانش آموزان در زمینه سازگاری با کم آبی تدوین شده است.

در ادامه این نشست رضا صابری تولایی با ارائه آماری از مدارس، معلمان و دانش آموزان فعال در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: با توجه به سابقه 12 ساله اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) که اکنون با نام طرح گسترش سواد آبی شناخته می شود، باید در سال تحصیلی جدید تلاش کنیم تا یادگیری دانش آموزان به تغییر رفتار آن ها منجر شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی یادآور شد: با اقدام نوآورانه راه اندازی دبیرخانه رویداد سواد آبی بستر مناسبی برای به ثمر رسیدن آموزش های نظری در طرح گسترش سواد آبی فراهم می شود.

صابری اظهار داشت: در سال جاری پیش بینی شده است در قالب تفاهم نامه همکاری مابین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی علاوه بر گروه مخاطب متوسطه اول و دوم نظری، هنرجویان کشاورزی و اعضای پژوهشسراهای دانش آموزی و مرکز رشد فناوری نیز مشارکت داشته و به تحقق هدف مهارت آموزی دانش آموزان کمک خواهند کرد.

همچنین در این نشست  محمد فشایی مدیرعامل شرکت مشاور طرح آموزش و اطلاع رسانی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، به تشریح برنامه اجرایی رویداد سواد آبی پرداخت و در نهایت با همفکری و هم اندیشی اعضای دبیرخانه؛ چارچوب، زمانبندی و شیوه اجرای طرح به جمع بندی رسید.

کد خبر: 55196
  تاریخ خبر : 1400/07/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/21
 کارشناس روابط عمومی
 69