شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: نباید بارگزاری جدیدی بالای سد اکباتان صورت گیرد

نباید بارگزاری جدیدی بالای سد اکباتان صورت گیرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان در بالادست سد اکباتان نباید بارگزاری جدیدی که منجر به مصرف آب ذخیره سد اکباتان گردد صورت گیرد، گفت: با دستگاه های اجرایی مختلف جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا دستگاه های متولی وارد کار شده و بر اساس مصوبات استانی اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، منصور ستوده،  با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان در بالادست سد اکباتان نباید بارگزاری جدیدی صورت گیرد، مطرح کرد: در این راستا بایستی دستگاه های مربوطه چون سازمان جهادکشاورزی، اداره منابع طبیعی، شهرداری، اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان همدان و غیره پای کار باشند.

وی با بیان اینکه تامین آب برای شهرستان همدان با روند سختی در پیش گرفته شده و نباید این آب که برای شرب تامین شده است، به سمت دیگری سوق داده شود؛ عنوان کرد: به هیچ عنوان نباید اقداماتی چون توسعه باغات، تغییر کاربری اراضی و تبدیل آن ها به باغات و غیره صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان ادامه داد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان می تواند در این محدوده وارد کار شده و طرح های آبخیزداری را به انجام برساند.

وی با تاکید بر اینکه طرح های گردشگری باید در محل هایی استقرار یابند که کوچکترین تاثیری به لحاظ کمی و کیفی بر روی آب سد اکباتان نداشته باشند، تصریح کرد: در این راستا، با دستگاه های اجرایی مختلف جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا دستگاه های متولی وارد کار شده و براساس مصوبات استانی اقدامات لازم انجام شود.

 

کد خبر: 55226
  تاریخ خبر : 1400/07/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/21
 همایون
 36