شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: انعقاد تفاهم نامه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان رضوی

انعقاد تفاهم نامه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: راهبرد اصلی ما حرکت به سمت شرکت تمام الکترونیک است؛ امّا این مهم باید با رعایت کامل مباحث امنیتی و حفاظتی محقق شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،محمد علایی در چهارمین جلسه از جلسات کمیته امنیت سایبری، اظهار کرد: شرکت در راستای ۲ راهبرد حرکت میکند که یکی از آنان الکترونیک کردن تمام اقدامات و دیگری حفظ امنیت سایبری است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه طبق برنامه مصوب و پس از ارزیابی عملکرد در کوتاه ترین زمان ممکن این شرکت به سوی تمام الکترونیکی شدن پیش رفت، گفت: با وجود مشکلات فراوان، شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی زودتر از زمان مقرر در راستای تمام الکترونیکی شدن اقدامات حرکت کرد.

علایی با بیان اینکه استفاده از نرم افزار و سخت افزار به طور کلی می تواند یک فرصت یا تهدید باشد، خاطر نشان کرد: اگر دیوارهای حفاظتی و تمام نکات امنیتی را از ابتدا ببینیم، این مهم فرصت است در غیر این صورت تهدید می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: باید همیشه نکات کلیدی از ابتدا در هر پروژه را مدنظر داشته باشیم چراکه اگر نکات ایمنی در پایه و اساس آن کار دیده نشود سرعت، دامنه و پیامد تخریب بیشتر است.

وی افزود با اشاره به اینکه هر حرکتی از طرف هر شخصیت حقوقی یا حقیقی که سپهر امنیت ملی را آسیب بزند خیانت است، گفت: به منظور ایجاد یک کار بی نقص که به سپهر امنیت ملی آسیب نزند، حضور مشاوران سازمانی متخصص لازم است

علایی با بیان اینکه باید بحث های حفاظتی از ابتدای الکترونیکی شدن اقدامات شرکت به طور جدی پیگیری خواهد شد، گفت: یکی از راهبردهای شرکت، حرکت به سمت تمام الکترونیکی شدن اقدامات است در صورتی که امنیت آن اقدامات تامین شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی افزود: این شرکت به عنوان مهمترین نهادی که مسئولیت کنترل مایه حیات استان را به عهده دارد یکی از ایمن ترین دستگاه اجرایی در بحث سیستم نرم‌افزار و سخت‌افزار در بحث الکترونیکی شدن است.

کد خبر: 55230
  تاریخ خبر : 1400/07/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/21
 کارشناس روابط عمومی
 90