شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: انسداد نه حلقه چاه غیر مجاز توسط امور آب شهریار

انسداد نه حلقه چاه غیر مجاز توسط امور آب شهریار

مدیر امورمنابع آب شهریار از انسداد نه حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 111 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی در محدوده عملکرد این امور، طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمد رضا گیتی پژوه" با بیان این مطلب، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار،  تعداد نه حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق 445 متر و با دبی 5.5 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت های این شهرستان مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج  111 هزار و 420 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شده است.

گیتی پژوه با اشاره به اینکه طی هفته گذشته، تعداد 4 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی شده  که مراتب تشکیل پرونده و انسداد آن ها در دست بررسی و اقدام قرار گرفته است، تصریح کرد: پنج دستگاه کنتور حجمی هوشمند نیز به منظور کنترل و مدیریت بهره برداری از چاه های مجاز، بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری نصب گردید.

 مدیر امور منابع آب شهریار در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 55297
  تاریخ خبر : 1400/07/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/24
 شیخ الاسلامی
 56