شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: افزایش اعتبار طرح تعادل بخشی/ پوشش گیاهی مناسب اراضی شیبدار به کاهش رسوبات سدها و رودخانه ها کمک می کند

افزایش اعتبار طرح تعادل بخشی/ پوشش گیاهی مناسب اراضی شیبدار به کاهش رسوبات سدها و رودخانه ها کمک می کند

جلسه پایش عملکرد اداره منابع آب مینودشت و گالیکش با حضور مدیر عامل ، معاونین و مدیران ستادی در اداره منابع آب مینودشت و گالیکش برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان ، در این بازدید و پایش ، ضمن عرض خدا قوت به همکاران اداره منابع آب گالیکش و مینودشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه در نیمه دوم سال قرار داریم موضوع سیل نباید ما را غافلگیر نماید و پیمانکاران لایروبی رودخانه ها نیز مشخص و در نقاط ضروری اقدامات لازم انجام شود.

سید محسن حسینی، با بیان اینکه دو موضوع نصب کنتور بر روی چاههای مجاز و انسداد چاههای غیرمجازدر بخش حفاظت منابع آب بسیار مهم است، گفت: موضوع فرونشست زمین در استان گلستان و سایر استان ها مطرح است وبرای کنترل این موضوع باید نسبت به مدیریت آب های زیرزمینی بیشتر بکوشیم.

حسینی افزود: در استان گلستان نیمی از آب موجود، آب زیرزمینی است و باید تخصیص اعتبار در بخش اعتبارات تعادل بخشی جهت حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی  100 درصد باشد.

وی اظهار کرد: استفاده از ابزارهای نوین در اجرای طرح ها، پیگیری اخذ سند رودخانه ها و بسترها، تسریع در کار مردم و سرعت بخشیدن به استعلام ها و تقاضاها به ویژه در آب زیرزمینی و سلامت در کار از مهم ترین مواردی است که باید در این اداره و سایر امورها مد نظر همکاران قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان تصریح کرد: در بخش کمک اداره به طرح ها در شهرستان مینودشت، موضوع پاکسازی اراضی کف مخزن سد نرماب بسیار مهم است و باید با پیگیری اداره منابع آب هر چه سریع تر این اراضی در کف مخزن پاکسازی شود . همچنین جابجایی اموات و شهدای سرافراز نیز با رعایت اصول و قواعد اجرایی شود که کمک و هماهنگی اداره را می طلبد.

 حسینی افزود: اراضی شیبدار در استان که میزان فرسایش بالایی دارند، زیاد است واین اراضی باید دارای پوشش گیاهی که اقتصادی هم باشد شوند چرا که به کاهش فرسایش اراضی، کاهش رسوب وارده به سدها و رودخانه ها کمک می کند و باید در کمیته منابع آب شرایط بهتری برای استفاده این اراضی از منابع آب را فراهم نمائیم.  

رئیس اداره منابع آب مینودشت و گالیکش در این جلسه گفت: در واحد مهندسی رودخانه و طرح ها در تخلفات بستر و حریم 86 مورد موارد شناسایی شده که 4 هزار مترمربع از بسترها و 700 متر از حرائم آزادسازی شده است.

مصطفی لو در ادامه، کمبود امکانات اداری، هزینه دادرسی ها، تنخواه های به موقع و تسریع در ساختمان اجاره شده برای اداره را از دیگر درخواست های اداره منابع آب شهرستان عنوان نمود.

کد خبر: 55308
  تاریخ خبر : 1400/07/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/25
 روابط عمومی
 51