سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران

انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته، با انسداد پنج حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 17 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش و پیگیری گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی این امور و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته، پنج حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  323 متر و با دبی 2  لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.

وی با اشاره بر اینکه طی مدت یاد شده در بخش آب های سطحی 11 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها انجام شد، اظهار کرد: در بخش آب های زیرزمینی یک مورد توقیف ادوات حفاری و شش مورد چاه شناسایی چاه غیرمجاز به انجام رسید که متعاقباً اخطاریه آن نیز صادر شد.

مرادی نسب با بیان اینکه در راستای کنترل و مدیریت بهره برداری از چاه های مجاز، 12 دستگاه کنتور حجمی هوشمند نیز بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری نصب شد، اذعان داشت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 سرپرست امور منابع آب تهران، با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 55322
  تاریخ خبر : 1400/07/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/25
 شیخ الاسلامی
 62