شنبه, 13 آذر 1400
مشروح خبر :: اگر امروز چگونگی رفتار با آب را بیاموزیم، در آینده منابع آب در کشور و استانمان وضعیت و شرایط بهتری خواهد داشت

اگر امروز چگونگی رفتار با آب را بیاموزیم، در آینده منابع آب در کشور و استانمان وضعیت و شرایط بهتری خواهد داشت

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به مناسبت انتشار کتاب "سلام بر آب مهربان" در پیامی به نونهالان عزیز در مقدمه این کتاب، حفاظت و صیانت از منابع آب در کشور و استان را منوط به رفتار درست امروز همه ما عنوان کرد.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

"نونهالان عزیز و بچه های خوب، سلام. شما عزیزان، آینده سازان این مرز و بوم هستید. اگر شما با آب، بیشتر دوست و همراه شوید و حافظ و مراقب آب باشید و همه ما دست در دست هم بدهیم و اهمیت آب را در زندگی امروز و فردایمان بیش از پیش بدانیم، می توانیم برای همیشه آب را کنار خود داشته باشیم و از آن استفاده کنیم.

ما اگر در محیط زندگی و فعالیت خود، نگهبان و مواظب منابع آب باشیم و این فکر و تلاش را مسئولیت و وظیفه خود بدانیم، آب، این نعمت بزرگ الهی را می توانیم برای آیندگان نیز حفظ و نگهداری نماییم. برای اینکه زندگی ما و نسل های بعد از ما به آب وابسته است، باید تلاش کنیم از آب فقط به اندازه نیازمان و با صرفه جویی استفاده نماییم.

همه می دانیم که نبایستی آب را آلوده کنیم و باید در کاهش مصرف آب و مراقبت از آب کوشا باشیم. اگر امروز به خوبی، چگونگی رفتار با آب را بیاموزیم و به آن عمل کنیم، مطمئن هستم در آینده، منابع آب در کشور و استان عزیزمان وضعیت و شرایط بهتری خواهد داشت. شما بچه های مهربان، همیشه شاد و سلامت باشید."

 گفتنی است به با تلاش روابط عمومی و امور فرهنگی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل کتاب "سلام بر آب مهربان" برای گروه سنی نونهالان و دانش آموزان مقطع ابتدایی و با رویکرد ارتقای سواد آبی دانش آموزان منتشر شد.

در این کتاب مطالبی در خصوص چرخه آب، اهمیت آب، آب مجازی، صرفه جویی در مصرف و حفاظت از منابع آب در قالب شعر کودک بیان شده‌ است.

 

کد خبر: 55332
  تاریخ خبر : 1400/07/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/26
 رئیس اداره روابط عمومی
 42