یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: برگزاری دوره آموزشی قانون رسیدگی به تخلفات اداری در شرکت آب منطقه ای ایلام

برگزاری دوره آموزشی قانون رسیدگی به تخلفات اداری در شرکت آب منطقه ای ایلام

دوره آموزشی آشنایی با وظایف و اختیارات دستگاه های نظارتی و قانونی رسیدگی به تخلفات اداری در شرکت آب منطقه ای ایلام برگزار شد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران،این دوره بصورت ویدئوکنفرانس درسطح سازمانی مدیر عامل، معاونین، مدیران ارشد، میانی، پایه و کارشناسان با پست های حساس به تعداد 50 نفر در مرحله اول و با رعایت کامل و دقیق دستورالعمل های بهداشتی و سایر ضوابط و مقررات مربوطه آموزشی برگزار شد.

رییس اداره هماهنگی رسیدگی و تخلفات اداری شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران به عنوان مدرس دوره گفت : ناامن نمودن محیط برای متخلفین، برجسته نمودن قبح تخلف اداری، افزایش هزینه ارتکاب تخلف اداری و جلوگیری از استفاده ابزاری از هیئت از دستاوردهای این دوره آموزشی است.

مهندس محمدرضا علیمرادی افزود : تخلف اداری طبق تعریف قانونی عبارت است از ارتکاب اعمال و رفتار نادرست توسط مقام مستخدم و عدم رعایت نظم و انضباط اداری که منحصر به موارد مذکور در قانون رسیدگی به تخلفات اداری می باشد و به دو دسته قصور و تقصیر تقسیم می شود .

وی انواع تخلفات اداری را بالغ بر 38 مورد برشمرد و اظهار داشت : اعمال و رفتار خلاف، نقض قوانین و مقررات، ایراد تهمت و افترا، اخاذی، اختلاس ، ترک خدمت، تکرار در تاخیر، تسامح در حفظ اموال، غیبت غیرموجه و سوءاستفاده از مقام و... مهمترین عناوین تخلفات ادارای را شامل می شوند .

لازم به ذکر است که دوره آموزشی آشنایی با وظایف و اختیارات دستگاه های نظارتی و قانون رسیدگی به تخلفات اداری ساعت 8 صبح لغایت 16 عصر در محل سالن اجتماعات شرکت برگزار شد و علیمرادی به سئوالات حاضرین پاسخ داد.

کد خبر: 55334
  تاریخ خبر : 1400/07/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/26
 لیسانس حقوق
 72