سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: انسداد 9حلقه چاه غیر مجاز/ جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 133 هزار متر مکعب

توسط امور منابع آب شهرستان ری انجام شد؛

انسداد 9حلقه چاه غیر مجاز/ جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 133 هزار متر مکعب

سرپرست امور منابع آب شهرستان ری از انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 133 هزار متر مکعب آب از سفرهای زیر زمینی این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "سید محمدرضا حسینی" با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی این امور و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری، طی دو روز کاری تعداد 9 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق 101 متر و با دبی 8 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

حسینی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت های این شهرستان مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 133 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شده است.

وی در ادامه افزود:  برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور در عمل به رسالت بزرگ خود یعنی صیانت و حفاظت از منابع آب های سطحی و زیرزمینی، از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

 سرپرست امور منابع آب شهرری در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: هرگونه حفر یا بهره برداری از چاه ها بدون داشتن مجوز جرم محسوب می شود و این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

کد خبر: 55345
  تاریخ خبر : 1400/07/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/26
 شیخ الاسلامی
 58