یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: تاکید بر انسداد چاه های غیر مجاز و نصب کنتورهوشمند درجهت صیانت از منابع آب در استان گلستان

تاکید بر انسداد چاه های غیر مجاز و نصب کنتورهوشمند درجهت صیانت از منابع آب در استان گلستان

در جلسه پایش امور منابع آب گنبدکاووس که با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و معاونین و مدیران شرکت آب منطقه ای استان برگزار شد، بر افزایش درآمد شرکت و همچنین توجه بیشتر به نصب کنتورهای هوشمند و انسداد چاه های غیر مجاز برای صیانت بیشاز از منابع آب تاکید شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، سید محسن مدیر عامل شرکت در این جلسه و بازدید اظهار کرد: از سد بوستان تا دریا برای شبکه سدها و پایاب سدهای استان حدود 250 میلیون متر مکعب آب نیاز است که امسال با توجه به خشکسالی و تبخیر،  120 میلیون متر مکعب آب بیشتر در اختیار نبود وبیشتر آن در حوضه شهرستان گنبد قرار دارد .

وی افزود: در نیمه دوم سال با آغاز سال آبی با سیلاب احتمالی نیز رو به رو هستیم و نیاز است در این بخش همکاران امور، توجه لازم را به لایروبی رودخانه ها و نظارت بر این بخش داشته باشند.

 حسینی افزود: در بخش حفاظت و بهره‌برداری،  نصب کنتورها، انسداد چاه های غیر مجاز، سامیر و رودبانی از اهم موضوعات است که باید در این بخش اقدامات ضروری انجام شود.

همکاری مناسب امور منابع آب گنبد در صدور مجوز های 7 چاه شرب در شهرستان گنبد

وی بیان کرد: در همکاری با آب و فاضلاب و دادن مجوز چاه شرب درامورگنبد اقدامات مناسبی انجام شد و در تامین شرب مردم هر اقدامی نیاز است باید با همکاری آب و فاضلاب صورت گیرد.

مدیرامور منابع آب شهرستان گنبدکاووس نیز در اولین پایش سال 1400 این شهرستان گفت: شهرستان گنبد در بخش منابع آب دارای 2917 حلقه چاه مجاز و2787 حلقه  چاه غیر مجاز است.همچنین 13 قنات در این شهرستان وجود دارد که از حیزانتفاع خارج شده است.

 ثابتی با تشکر از توجه مدیر عامل شرکت به امورها، افزود : در تجهیز اداره منابع آب شهرستان گنبدکاووس بسیار اقدامات مناسب و مساعدت ویژه ای انجام شد که موجب شد درصد رضایت مندی مردم بسیار بالا رود و از لحاظ کارشناسی و فنی نیز پاسخ ها در کوتاهترین زمان انجام شود.

نظارت بیشتر بر پیمانکاران طرح ها در شهرستان ها

وی بیان کرد: برمشاوران و پیمانکارانی که در اجرای طرح ها در این شهرستان انتخاب می شوند نظارت بیشتری صورت گیرد.گاهی علیرغم تعهدات مشاوران و پیمانکاران پروژه را به اشخاص دیگری واگذار می کنند و بسیاری از ملزومات و تجهیزات را نیز برای اجرای پروژه ندارند.

ثابتی بیان کرد: 38 پرونده انسداد آماده انسداد داریم که نیاز است پیمانکار جدیدی برای انسداد معرفی شود. همچنین پیشنهاد می شود کنترل کشت چاه ها در طول سال انجام شود.

مدیر امور منابع آب شهرستان گنبدکاووس همچنین در ادامه، ضرورت اسکن پرونده ها در امورها، سرعت در تمدید قراردادهای اجاره و بستر، تسهیل و تغییر سیکل برای مجوزهای کارگاه های سنگ شکن، ضرورت توجه به درآمد پایدار در شهرستان ها، افزایش اعتبارات مهندسی رودخانه در شهرستان گنبدکاووس به دلیل سیلابی بودن این شهرستان و تسهیل درپرداخت تنخواه برای امورها به ویژه گنبد را از دیگر موضوعات مهم و قابل رسیدگی بیشتر در این امور عنوان کرد.

کد خبر: 55372
  تاریخ خبر : 1400/07/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/27
 روابط عمومی
 42