یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: رییس حوزه آبریز فلات مرکزی از سدهای خراسان رضوی بازدید کرد

رییس حوزه آبریز فلات مرکزی از سدهای خراسان رضوی بازدید کرد

بازدید رییس حوزه آبریز فلات مرکزی و حوزه های شرقی با محوریت برنامه های تامین آب استان و کلان شهر مشهد انجام شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، باتوجه به ساختار جدید تشکیلاتی شرکت مدیریت منابع آب و مدیریت حوزه آب ریز کشور، شرکت آب منطقه‌ای استان از ریاست حوزه آبریز فلات مرکزی و حوزه های شرقی کشور به منظور بازدید از حوزه های آبریز این استان دعوت کرد.
در این بازدید از ظرفیت های موجود در بحث آب های زیرزمینی و سطحی صحبت شد همچنین ظرفیت های آینده که میتواند به تامین آب شرب مشهد در سال ۱۴۲۰ کمک کند مورد بررسی قرار گرفت.
طی ۲ روز از حوزه های آبریز خراسان رضوی(سد و شبکه آبیاری، زهکشی درونگر، سد مخزنی ابیورد( زنگنانلو ) در شهرستان درگز و قره تکان- چهچهه و لایین) و سد شوریجه بازدید صورت گرفت و کلیاتی از برنامه های آینده در خصوص این سدها ارایه شد.

در بازدیدی که از سد در حال ساخت شوریجه صورت گرفت؛ مشخصات فنی طرح و مشکلاتی در خصوص روند عملیات اجرایی با محوریت مشکلات اعتباری مطرح شد.
یکی از اهداف سد شوریجه به عنوان مهمترین مولفه تامین «آب شرب مشهد»است. سپس از سد دوستی و شبکه پایین دست این سد، منابع آب و آب ذخیره شده پشت سد و تاسیسات جانبی سد نیز بازدید شد.

شایان ذکر است پس از بازدید های صورت گرفته، طی جلسه ای، مدیران حوزه آبریز فلات مرکزی با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی به بحث و تبادل  نظر پرداختند.

کد خبر: 55420
  تاریخ خبر : 1400/07/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/29
 کارشناس روابط عمومی
 106