پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: برگزاری مانور تمرینی –آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکزی شمال کشور به میزبانی استان البرز

برگزاری مانور تمرینی –آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکزی شمال کشور به میزبانی استان البرز

مانور تمرینی - آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکزی شمال کشور در برای مقابله با زلزله احتمالی در قالب ۱۷ تیم و با مشارکت بیش از 450 نفر به میزبانی استان البرز با موفقیت برگزار گردید .

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، داود نجفیان سخنگوی این مانور و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای  البرز در حاشیه این تمرین به خبرنگاران گفت: 459 کارشناس و نیروی متخصص صنعت آب و برق در قالب ۱۷ تیم از استان های قم ، همدان ، مازندران ، مرکزی ، تهران ، قزوین و البرز در ۱۷ نقطه استان البرز از جمله سر ریز بتنی و بدنه خاکی مخزن تورکینست شماره 1 پروژه تغذیه مصنوعی فردیس،مسیر رودخانه کرج ،تجهیزات ایمنی و حفاظتی کردان و... تمرین امداد رسانی نمودند .وی بیان داشت: در این تمرین ۱۷۷ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین صنعت آب و برق کشور برای مواجهه با بحران زلزله به کار گرفته شده است.

نجفیان ، یکی از اهداف اصلی برگزاری این تمرین را  شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاه های خدمات رسان در زمان وقوع زلزله ذکر کرد و گفت: همچنین کسب تجارب و انتقال آن به استان های دیگر و به حداقل رساندن ضعف ها و آموزش  دستگاه های خدمات رسان  و بخش های مختلف تخصصی برای مواجهه با زلزله و سایر حوادث از اهداف دیگر این تمرین به شمار می رود.

سخنگوی مانور تمرینی صنعت آب و برق کشور بیان داشت : استان البرز با توجه به همجواری با تهران و تراکم بالای جمعیتی که بیش از ۱۰ برابر متوسط کشور است بر روی گسل های فعال زلزله واقع شده  که  باید این موضوع با دقت بررسی شود و وقوع زلزله احتمالی  می تواند خسارت های جبران ناپذیری  در بخش های مختلف به ویژه صنعت آب و برق در استان البرز داشته باشد  و وجود زیر ساخت های سنگین ملی از جمله در بخش صنعت آب و برق با هدف تامین نیازهای  کشور در استان البرز از دلایل مهم برگزاری این تمرین است. وی اظهار داشت : برای همین منظور وزارت نیرو برای برگزاری مانور زلزله در بخش صنعت آب و برق، استان البرز را انتخاب کردند و کمیته های اجرایی براساس دستور العمل در استان شکل گرفته است. وی گفت : این کمیته ها نشست های مختلفی برای برگزاری رزمایش برگزار کردند و در نهایت  مشخص شد که ۱۷  بخش می تواند با وقوع زلزله دچار آسیب شوند.

کد خبر: 55502
  تاریخ خبر : 1400/08/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/09
 عباس کیخایی
 302