سه‌شنبه, 5 بهمن 1400
مشروح خبر :: ساخت پل اندازه گیری ایستگاه هیدرومتری زره در

ساخت پل اندازه گیری ایستگاه هیدرومتری زره در

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از ساخت پل اندازه گیری ایستگاه هیدرومتری زره در خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمدرضا خانیکی" با بیان این مطلب اظهار کرد: رودخانه دماوند از جمله رودخانه های ورودی به سد ماملو می باشد که حجم آورد آن ، در محل ایستگاه هیدرومتری زره در، اندازه گیری می شود. این ایستگاه که از جمله ایستگاه های هیدرومتری درجه یک استان تهران می باشد از سال 1377 احداث و  مورد بهره برداری قرار گرفته است.

خانیکی با بیان اینکه با توجه به سابقه پیک سیلاب های بالای این رودخانه ، طراحی و احداث پل اندازه گیری در دستور کار این دفتر قرار گرفت، تصریح کرد: به همین منظور  و بعد از تامین اعتبار لازم  و تهیه کلیه  قطعات فولادی ، در یک دوره زمانی فشرده ده روزه، توسط کارشناسان و تکنیسین های گروه مطالعات آب های سطحی، تمامی مراحل اجرای فونداسیون، اتصالات مقاطع طولی و عرضی ، جوشکاری های گسترده ، اجرای قطعات خمشی و برش، اجرای جان پناه ها و نهایتاً رنگ آمیزی ، اجرا گردید که در نوع خود رکورد قابل توجهی هم در زمان و هم در هزینه اجرای پروژه به همراه داشته است.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود: با ساخت این پل اندازه گیری، ضمن تسهیل  اندازه گیری سیلاب های رودخانه دماوند ، در فرآیند  مدیریت منابع آب سد ماملو ، نیز موثر باشد.

 

کد خبر: 55809
  تاریخ خبر : 1400/08/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/18
 روابط عمومی
 82