دوشنبه, 4 بهمن 1400
مشروح خبر :: برگزاری رزمایش بزرگ تمرینی -آموزشی جنوب غرب کشور برای مقابله با سیل در استان لرستان

برگزاری رزمایش بزرگ تمرینی -آموزشی جنوب غرب کشور برای مقابله با سیل در استان لرستان

نخستین رزمایش بزرگ آموزشی-تمرینی صنعت آب و برق جنوب غرب کشور باحضور مهندس مقیمی مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو وبا مشارکت شرکت های صنعت آب و برق استان لرستان و استان های معین خوزستان، ایلام و کرمانشاه و حضور گروه عملیاتی این استان ها در استان لرستان برگزار شد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،در این برنامه  مقیمی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در خصوص مانور اظهار داشت: این رزمایش برنامه ریزی شده با  هماهنگی کمیته های مختلف از ستاد وزارت نیرو در 6 منطقه کشور برگزار شده و خواهد شد که باعث تمرین بیشتر و بازدهی بهتر کار گروهی بین دستگاه ها می شود و توانایی افراد و نیروها را در کار گروهی ارتقا می بخشد.

وی همچنین به اهمیت رصد شرایط اقلیمی در مواقع بحران اشاره کرد و افزود : در حوزه آب در این  زمینه به خوبی عمل شده و سامانه های هشدار آمادگی لازم را برای مواجهه با بحران ایجاد کرده اند .

مانور آموزشی-تمرینی صنعت آب و برق جنوب غرب کشور به منظور افزایش توانمندی برای مقابله هوشمندانه در برابر مخاطرات طبیعی بویژه سیل می باشد. ازآنجا که استان های جنوب غربی همواره در معرض تهدید های طبیعی از جمله سیل بوده، بنابراین لزوم آمادگی بیشتر در دستگاه های خدمت رسان حیاتی آب و برق برای مقابله با سیل ضروری خواهد بود.

بررسی میزان اثربخشی و کارایی برنامه های آمادگی و مقابله، ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه های صنعت آب و برق، تمرین هماهنگی بین سایر سازمان ها و مردم، تمرین خدمت رسانی به مراکز اسکان اضطراری، ایجاد مهارت و اعتماد به نفس در همکاران و شناسایی نقاط ضعف و قوت، مبادله دانش و تجارب بین اعضای شرکت کننده در رزمایش، برآوردکیفی و کمی تجهیزات و امکانات و ... از مهم ترین اهداف مورد نظر اجرای رزمایش بود.

 

کد خبر: 55822
  تاریخ خبر : 1400/08/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/19
 روابط عمومی
 63