یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: برگزاری جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان درمیان

برگزاری جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان درمیان

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان درمیان با حضور فرماندار این شهرستان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و سایر اعضای شورا، در محل فرمانداری درمیان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،"سعید سروری" مدیر عامل این شرکت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آب شهرستان درمیان و اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت منابع آب های زیرزمینی، گفت: برای سازگاری با خشکسالی و مدیریت بحران آب نیاز به کمک همه نهادها و ادارات و مشارکت فعال بهره‌برداران و کشاورزان است و با برگزاری این‌گونه جلسات می‌توان گام‌های مثبتی در زمینه اجرایی نمودن اهداف برداشت.

وی گفت: نظارت مستمر بر میزان برداشت آب های زیرزمینی، تهیه بیلان و بانک اطلاعاتی محدوده مطالعاتی و حفاظت کیفی و کمی از منابع آب شهرستان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای مدیریت منابع آب ذکر کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان به اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب اشاره کرد و گفت: صیانت از منابع آب های زیر زمینی و برخورد با حفر چاه های غیر مجاز، با توجه به اهمیتی که در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیر زمینی و کاهش منابع آبی و ایجاد فروچاله ها و فرونشست زمین دارد بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در این راستا نظارت بر چاه های غیر مجاز واقع در حریم چاه های تامین کننده آب شرب و انسداد چاه های غیر مجاز باید در اولویت قرار گیرد.

"حسینعلی بخشی" فرماندار درمیان نیز، با تاکید بر خشکسالی های چند ساله و افت آب های زیرزمینی خواستار همکاری و تعامل شرکت آب منطقه ای استان با کشاورزان منطقه شد.

وی اظهار داشت: با توجه به بحران کم آبی در سال های اخیر، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص صرفه جویی و جلوگیری از برداشت بی رویه منابع آب، یکی از راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از بروز و تشدید مشکلات این حوزه در آینده است.

در این جلسه که شوراها و دهیاران روستاهای متأثر از وجود رودخانه ها و مسیل ها نیز حضور داشتند، هر یک از اعضا به بیان دیدگاه های خود در خصوص منابع آبی و خواسته های خود از شرکت آب منطقه ای استان پرداختند که توسط مدیرعامل این شرکت توضیحات و راهکارهای مناسب ارائه گردید.

کد خبر: 55835
  تاریخ خبر : 1400/08/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/19
 مدیر روابط عمومی سایت
 260