یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: بازدید استاندار البرز از پروژه تغذیه مصنوعی فردیس

بازدید استاندار البرز از پروژه تغذیه مصنوعی فردیس

عبداللهی استاندار البرز در بازدید از پروژه تغذیه مصنوعی فردیس، بر ارائه برنامه مشخص در اجرا و بهره برداری از پروژه های بخش آب تاکید نمود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، در این بازدید داود نجفیان مدیر عامل شرکت آب منطقه ای البرز با اشاره به اینکه در سالهای اخیر شاهد خشکسالی و کاهش تراز آب زیرزمینی در استان البرز هستیم  گفت :در منطقه فردیس عمق بعضی از چاه‌های آب به ۳۰۰ متر نیز رسیده است و آبدهی چاه‌ها نیز کاهش شدیدی داشته است لذا اجرای پروژه هایی با هدف تقویت آب های زیر زمینی در این منطقه واجد اهمیت زیادی می باشد. وی در ادامه در خصوص پروژه تغذیه مصنوعی فردیس به استاندار البرز توضیحاتی ارائه داده و گفت: تغذیه مصنوعی فردیس با 5 حوضچه اصلی که مجموع سطوح مخازن آنها 105 هکتار می باشد ،قابلیت تغذیه 75میلیون متر مکعبی آبخوانهای این دشت در سال را داراست. به گفته نجفیان هدف از اجرای این پروژه تقویت و تعادل بخشی آبخوان‌های منطقه است و این پروژه تا کنون 80 درصد پیشرفت داشته است.

استاندار البرز نیز کم آبی را مساله ای ملی و جهانی دانست و بر تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام بخش آب استان و داشتن برنامه‌های مشخص در بخش آب استان تاکید کرد.

 

کد خبر: 56017
  تاریخ خبر : 1400/08/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/08/29
 عباس کیخایی
 263