شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: نشست مشترک نظام صنفی کشاورزان با معاونین شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی

نشست مشترک نظام صنفی کشاورزان با معاونین شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی

در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب نشست مشترک نظام صنفی کشاورزان ، معاونین و مدیران شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،"سید سعید پورجعفر" معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای در این نشست اظهار کرد: در تلاش هستیم که جلسات هم‌اندیشی با تشکل های مرتبط با حوزه کشاورزی را به صورت مداوم برگزار کنیم و با دعوت از این بزرگواران در جلسات مختلف در تصمیم‌سازی تاثیرگذار باشند.

وی اظهار داشت :تشکل های کشاورزی که نماینده قشر زحمتکش کشاورز هستند، جایگاه ویژه ای در مدیریت آب در بخش کشاورزی دارند.

پورجعفر ضمن تاکید بر مقوله آگاهی رسانی، اظهار داشت: خوشبختانه جهاد کشاورزی در کنار شرکت آب منطقه ای همگام و همسو حرکت می کند و در این راستا وجود یک نقشه راه می تواند در جهت رفع چالش های آبی استان راهگشا باشد.

وی با اشاره به محدودیت منابع آبی در استان  و ضرورت استفاده بهینه از این منابع، خواستار مشارکت و همیاری هر چه بیشتر کشاورزان با آب منطقه ای در راستای مدیریت منابع آب شد.

در ادامه اعضاء نظام صنفی کشاورزان خراسان جنوبی ضمن تأکید بر اینکه نظام صنفی کشاورزان می تواند به عنوان بهترین رابط بین دولت و کشاورزان باشد اذعان نمودند، با تصمیمات صحیح و منطقی می توان گام های مؤثری در رفع مشکلات کشاورزان استان برداشت.

در این نشست که معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان حضور داشت اعضای نظام صنفی کشاورزی با اعلام آگاهی کامل از شرایط بحرانی آب استان ، خواسته های خود را در خصوص اجرای تعدیل پروانه بهره برداری، آب بها، حضور در جلسات شورای حفاظت و کارگروه آب کشاورزی، شفاف سازی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص مدیریت منابع آب، اطلاع رسانی و آموزش کشاورزان بیان نمودند که مقرر گردید در یک برنامه زمانبندی مشخص تمامی موارد در جلسات مشترک با شرکت آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و شورای حفاظت منابع آب استان بحث و بررسی گردد.

کد خبر: 56181
  تاریخ خبر : 1400/09/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/07
 مدیر روابط عمومی سایت
 366