دوشنبه, 4 بهمن 1400
مشروح خبر :: سرمایه گذاری 92 میلیارد تومانی بخش خصوصی در سد خرمرود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان:

سرمایه گذاری 92 میلیارد تومانی بخش خصوصی در سد خرمرود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: در پروژه سد خرمرود تاکنون اعتباری در حدود 92 میلیارد تومان توسط سرمایه گذار هزینه شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، منصور ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان در خصوص پروژه هایی که در شهرستان تویسرکان در حال پیش روی است، مطرح کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری، عملیات خاکبرداری، خاکریزی و بتن ریزی در سد خرمرود به سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در پروژه سد خرمرود تاکنون اعتباری در حدود 92 میلیارد تومان توسط سرمایه گذار هزینه شده است، گفت: در طرح آبرسانی به تویسرکان از سد سرابی نیز تا این بازه زمانی اعتباری در حدود 29 میلیارد تومان هزینه شده و تصفیه خانه آب شرب نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و به روش B.O.T با مبلغ 28 میلیارد تومان در حال تکمیل و در مراحل نهایی است.

ستوده با بیان اینکه در این شهرستان در 6 ماهه نخست سال 1400 تعداد 25 حلقه چاه مسدود شد، مطرح کرد: این روند موجب صرفه جویی 1.26 میلیون مترمکعب شد که در این زمینه از تعهدی که داشتیم، فراتر عمل کرده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان ادامه داد: در پیشروی طرح مطالعه و اجرای پروژه های تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شهرستان تویسرکان، تعداد 27 دستگاه کنتور هوشمند نصب و 39 عدد چاه فاقد پروانه نیز تعیین تکلیف شد.

وی در ادامه به اجرای طرح های مطالعاتی و پروژه های تعادل بخشی منابع زیرزمینی در شهرستان اسدآباد نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا، تعداد 5 حلقه چاه مسدود و 10 عدد چاه فاقد پروانه نیز در 6 ماهه نخست سال جاری، تعیین تکلیف شد.

ستوده با اشاره به ضعیت سد مخزنی نعمت آباد نیز مطرح کرد: این سد با اعتبار 74 میلیارد تومانی در سال 99 افتتاح شد.

 

 

کد خبر: 56304
  تاریخ خبر : 1400/09/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/10
 همایون
 61