دوشنبه, 4 بهمن 1400
مشروح خبر :: عملیات ترمیم کانال های آبیاری منطقه شمال خوزستان شتاب گرفته است

عملیات ترمیم کانال های آبیاری منطقه شمال خوزستان شتاب گرفته است

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از افزایش عملیات ترمیم و بازسازی کانال های آبیاری در مدت کاهش نیاز آبی مزارع خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، “محسن سعادت فر”،ضمن اعلام این خبر گفت: برنامه ریزی لازم جهت ترمیم بتن کانال ها به میزان ۱۵ هزار متر مربع صورت گرفته و پیش بینی می شود اغلب نقاط قابل ترمیم در کانال های شبکه ها بازسازی شود.

وی با اشاره به زمان مطلوب بارندگی ها و امکان قطع آب کانال ها،افزود: معمولا عملیات تعمیر کانال ها از آذرماه آغاز شده و تا اوائل بهار سال آینده ادامه دارد.

سعادت فر گفت: از ابتدای آذرماه سال جاری تاکنون فقط در کانال های W1R27 و W1R24 در منطقه غرب شبکه آبیاری دز، بیش از 540 متر مربع، ترمیم پوشش بتنی انجام شده است و اقدامات لازم جهت ترمیم کانال W1L7 نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به ضرورت قطع آب کانال ها جهت تعمیرات،اظهار داشت:امیدواریم بارش ها در روزهای باقیمانده از سال به نحوی باشد که مزارع نیاز کمتری به آب شبکه های آبیاری داشته باشند.

گفتنی است شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را در وسعتی قریب به ۱۸۰ هزار هکتار برعهده داشته و بیش از ۱۸ هزار مشترک دارد.

کد خبر: 56311
  تاریخ خبر : 1400/09/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/10
 ظاهری
 84