دوشنبه, 4 بهمن 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف 1400 متر مربع از حریم و بستر رودخانه فصلی لومان

توسط امور منابع آب دماوند انجام شد؛

رفع تصرف 1400 متر مربع از حریم و بستر رودخانه فصلی لومان

مدیر امور منابع آب دماوند از تخریب 23 مورد مستحدثات غیر مجاز و رفع تصرف 1400 متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه فصلی لومان در منطقه لومان در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی آب های سطحی این امور، در ادامه رفع تصرف اراضی حاشیه رودخانه فصلی لومان مساحتی بالغ بر 1400 متر مربع از بستر این رودخانه با دستور قضایی طی یک روز کاری رفع تصرف گردید .

وی با بیان اینکه این عملیات در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و ساز و فنس کشی های غیر مجاز و همچنین به منظور آبگذری ایمن در هنگام بارش های شدید باران و جلوگیری از وقوع سیلاب های احتمالی انجام شد، گفت: رصد و پایش تمامی رودخانه های واقع در محدوده عملیات این امور توسط مامورین مربوطه صورت می پذیرد و این موضوع تا ظرفیت کامل و رفع بحران از منطقه ادامه خواهد داشت و از طرف اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب دماوند پیگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 56316
  تاریخ خبر : 1400/09/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/10
 شیخ الاسلامی
 82