سه‌شنبه, 5 بهمن 1400
مشروح خبر :: لایروبی و بوته کنی شبکه آبیاری شادگان به پایان رسید

لایروبی و بوته کنی شبکه آبیاری شادگان به پایان رسید

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی از پایان عملیات لایروبی و بوته کنی در شبکه آبیاری شادگان برای سهولت در تامین آب کشت پاییزه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، حمد دریس گفت: با توجه به اهمیت بالای نگهداری از شبکه های آبیاری، عملیات لایروبی و بوته کنی سطح شبکه شادگان طبق برنامه انجام شد.

وی افزود: اهمیت نگهداری از شبکه های آبیاری در دوره های کم بارش و خشکسالی دو چندان است زیرا ممکن است در دوره آبیاری باعث ایجاد مشکلاتی در توزیع آب شود و عملاً دوره رها سازی آب از دست برود.

دریس گفت: طبق مطالعات انجام شده در سالهای گذشته بهترین زمان برای عملیات تعمیرات و نگهداری در هر شبکه تعیین شده و بسته به وسعت شبکه در زمان های مختلف به پایان می رسند.

دریس افزود: طی عملیات لایروبی پنج هزارمتر مکعب لای از کانال های این شبکه خارج شده است و در عملیاتی دیگر که به صورت همزمان صورت پذیرفت مساحت ۸۷ هزار مترمربع از وجود بوته های مزاحم پاکسازی شد.

وی در پایان گفت: امید است با توجه به اقدامات انجام شده در راستای نگهداری، تعمیر و بهینه­سازی تاسیسات، از آب رها شده از سد مخزنی مارون حداکثر بهره برداری برای اراضی شادگان صورت پذیرد.

 

کد خبر: 56388
  تاریخ خبر : 1400/09/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/14
 ظاهری
 66