پنجشنبه, 20 مرداد 1401
مشروح خبر :: لایروبی بیش از هزار و 500 متر مربع از حریم و بستر نهر طبیعی علی خراط

لایروبی بیش از هزار و 500 متر مربع از حریم و بستر نهر طبیعی علی خراط

مدیر امور منابع آب ورامین از لایروبی بیش از هزار و 500 متر مربع و حجم خاکبرداری بیش از هفت هزار متر مکعب از حریم و بستر نهر طبیعی علی خراط در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران "محمد داودی" با اعلام این مطلب، تصریح کرد: در راستای احیاء و افزایش میزان آبگذری نهر طبیعی علی خراط و به منظور پیشگیری و کاهش مخاطرات ناشی از سیلاب های احتمالی در محدوده روستای حصارک از توابع شهرستان ورامین، کارشناسان واحد آب های سطحی این امور، نسبت به لایروبی نهر طبیعی علی خراط در محدوده مذکور اقدام نمودند.

وی در ادامه افزود: با انجام این عملیات، بیش از هزار و 500 متر مربع از بستر نهرطبیعی علی خراط با حجم خاک برداری  7 هزار و 64 متر مکعب لایروبی و پاکسازی گردید.

داودی با اشاره به اینکه نهر طبیعی علی خراط در محدوده مذکور، به دلیل تغییرات گسترده اراضی و به واسطه زراعت های انجام شده و نیز انباشت رسوبات و نخاله ریزی ها ، از شرایط طبیعی خود خارج شده بود، تصریح کرد: با توجه به لایروبی صورت گرفته، نهر طبیعی علی خراط در محدوده مذکور احیاء و ظرفیت آبگذری آن افزایش پیدا کرد.

مدیر امور آب ورامین در پایان خاطر نشان کرد: این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم رودخانه ها، به نظارت و پایش رودخانه های محدوده عملکرد خود ادامه داده و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروهای امور، در جهت تسهیل و روان سازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید.

 

 

کد خبر: 56407
  تاریخ خبر : 1400/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/15
 روابط عمومی
 147