یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: کافی نبودن اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های استان از دغدغه های عمده این شرکت است.

کافی نبودن اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های استان از دغدغه های عمده این شرکت است.

معاون حفاظت، بهره‌برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز رودخانه‌های کرخه و مرزی غرب و هیئت همراه، با مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، دیدار کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، در ابتدای جلسه مدیر عامل این شرکت کافی نبودن اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های استان را از دغدغه‌های عمده برشمرد و اظهار داشت: در صورت ابلاغ کامل تخصیص‌ها، پروژه‌های آبی نیمه‌تمام این استان به بهره‌برداری کامل خواهند رسید.

آریانژاد از مدیران و کارکنان حوضه آبریز رودخانه‌های کرخه و مرزی غرب بدلیل توجه ویژه به تخصیص‌های آب کردستان، تقدیر کرد و گفت: این شرکت در راستای تحقق اهداف سازمانی با تمام توان قدم برداشته و خوشبختانه شاهد بوده‌ایم که در حوضه آبریز رودخانه‌های کرخه و مرزی غرب، کارها با جدیت پیگیری و پیش می‌رود و امیدواریم هر چه زودتر شاهد پیامدهای مفید حوضه‌ای شدن آب، باشیم.

در ادامه جلسه معاون حفاظت، بهره‌برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز رودخانه‌های کرخه و مرزی غرب، به چالش‌های ساختار حوضه‌ای آب اشاره کرد و اظهار داشت: حوضه‌های این ساختار جدید که بحث اصلی وزارت نیرو هست، هنوز با چالش‌هایی روبروست، اما مسائل و مشکلات حوزه آب کردستان، بصورت مستمر و هفتگی در سطح شرکت مادرتخصصی و وزارت نیرو مطرح و بررسی می‌گردد.

وی وضعیت کمی آب استان را قابل قبول دانست و عنوان کرد: خوشبختانه استان کردستان در حوزه آب از نظر کمی مشکل حادی ندارد.

 محمدزاده افزود: نگاه وزارت نیرو به 7 حوضه آبی کشور عادلانه و بدور از تبعیض است و باید خیلی وقت پیش ساختارهای آب کشور حوضه‌ای می‌شد و امروز در تمام دنیا، کشورها به سمت حوضه‌ای شدن پیش رفته‌اند.

کد خبر: 56549
  تاریخ خبر : 1400/09/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/09/21
 مدیر روابط عمومی
 165