پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: آمادگی کامل سدهای غرب کشور برای مهار سیلاب احتمالی

آمادگی کامل سدهای غرب کشور برای مهار سیلاب احتمالی

با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای هفته آخر آذر ماه و احتمال وقوع بارش‌های نسبتا مناسب در حوضه‌های آبریز کارون، دز و غرب کشور، آمادگی لازم برای مهار سیلاب‌های احتمالی وجود دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"جلال‌الدین حجتی" معاون بهره‌برداری شرکت منابع آب و نیروی ایران با اعلام این خبر افزود: نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو در فصل زمستان با آمادگی کامل تولید انرژی خواهند داشت.

وی افزود: از نیمه دوم شهریور تعمیرات دوره‌ای واحدهای نیروگاهی تحت بهره‌برداری این شرکت مطابق با دستورالعمل‌های موجود آغاز شده و به‌رغم محدودیت‌ منابع مالی، برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای صورت گرفته تا با شروع فصل زمستان و اعمال محدودیت‌های سوخت در نیروگاه‌های حرارتی، بخشی عمده‌ای از واحدهای نیروگاهی شرکت آب و نیرو متناسب با حجم آب ذخیره شده در مخازن سدها، تولید انرژی داشته باشند.
حجتی یادآور شد: شرکت آب و نیرو با در اختیار داشتن سهم 27 درصدی از مجموع ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور نقش مهمی در پایداری شبکه برق و تأمین انرژی مطمئن به‌ویژه در مواقع پیک مصرف تابستان و زمستان به عهده دارد و از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نیروگاه‌های برق‌آبی تحت بهره‌برداری شرکت آب و نیرو به میزان 350 هزار مگاوات ساعت تولید انرژی داشته است.

کد خبر: 56705
  تاریخ خبر : 1400/09/28
 علی بخشی
 416