پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: آماده باش شرکت آب منطقه ای فارس به منظور مقابله با سیلاب احتمالی دی ماه

آماده باش شرکت آب منطقه ای فارس به منظور مقابله با سیلاب احتمالی دی ماه

به منظور آمادگی با سیلاب احتمالی طی روزهای آتی در فارس، شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس در حالت آماده باش قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل این شرکت اعلام نمود: با توجه به پیش بینی ورود سامانه بارشی  در روزهای پایانی هفته جاری به استان فارس و احتمال وقوع سیلاب، آخرین هماهنگی ها را در حوزه های مختلف با حضور  حمیدرضا دهقانی مدیرعامل شرکت انجام دادیم.


محمد حسن جمشیدی اظهار کرد: در جلسه امروز سه شنبه هفتم دی ماه،  تصمیمات لازم از جمله  آماده باش کلیه قسمت ها به ویژه بخش های عملیاتی و نیز اعلام نقاط حادثه خیز به دستگاههای مرتبط از جمله فرمانداری ها اتخاذ شد.


جمشیدی تاکید کرد: در روزهای پایانی هفته جاری احتمال سیلابی شدن رودخانه ها، مسیل ها، آبراهه های شهری و روستایی و آبگرفتگی معابر عمومی در سطح استان بسیار بالاست و به منظور جلوگیری و کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از رخداد سیلاب ضروری است شهروندان، کشاورزان و دامداران محترم از هرگونه استقرار، سکونت و هرگونه فعالیت و تردد غیر ضروری در بستر و حریم رودخانه ها، مسیل ها، آبراهه ها، تاسیسات آبی و همچنین مناطق سیل گیر اجتناب نمایند و در حذف موانع و اعیانی های مزاحم در مسیر عبور سیلاب همکاری لازم را به عمل آورند.


جمشیدی افزود: علاوه بر این لازم است هم استانی های ارجمند از هرگونه ساخت و ساز و احداث اعیانی در مجاری بستر و حریم رودخانه ها و آبراهه ها که باعث کاهش پهنه آبگذری سیلاب و تشدید مخاطرات سیلاب می گردد، جدا خودداری نمایند.

کد خبر: 56953
  تاریخ خبر : 1400/10/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/08
 روابط عمومی
 125