جمعه, 6 خرداد 1401
مشروح خبر :: انسداد 340 حلقه چاه غیر مجاز در گلستان طی ۹ ماه سال جاری/ مبارزه با آبخوان خواری ادامه دارد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان:

انسداد 340 حلقه چاه غیر مجاز در گلستان طی ۹ ماه سال جاری/ مبارزه با آبخوان خواری ادامه دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 340 چاه غیر مجاز در استان گلستان پر و مسلوب المنفعه شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، سید محسن حسینی با بیان اینکه نجات آب باید دغدغه همه افراد جامعه باشد، اظهار کرد: این اقدام در راستای حفاظت از منابع آبی و صیانت از منافع دارندگان چاه مجاز،  توسط ادارات منابع آب شهرستانها و با همکاری و نظارت دادستانی و نیروی انتظامی صورت پذیرفت که جا دارد از همت این عزیزان سپاسگزاری کنم.

وی بیان کرد: یکی از منابع مهم و کمیاب استان، منابع آبی است که حفاظت از آن‌ عزم جدی را می‌طلبد و وجود چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه از آن‌ها مشکل بزرگی است که هم آبخوانها را مورد تهدید قرار داده و هم منافع دارندگان چاه مجاز که در زمینه های اقتصادی سرمایه گذاری کرده اند را با مشکلات اساسی مواجه می کند، لذا باید با آن مقابله جدی داشت.

حسینی افزود:  همچنین با توجه به کاهش بارش ها در سال جاری و تداوم خشکسالی ، لازم است حتی برداشت آب از چاه‌های مجاز هم بیشتر کنترل شوند تا بیشتر از مجوز صادره برداشت صورت نگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آبخوان‌خواری توسط چاه‌های غیرمجاز یکی از عوامل اصلی اختلال در تعادل منابع و مصارف آب زیرزمینی است.

کد خبر: 57260
  تاریخ خبر : 1400/10/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/21
 روابط عمومی
 46