جمعه, 6 خرداد 1401
مشروح خبر :: طرح آبرسانی به 7 هزار و 168 روستای محروم به‌زودی اجرا می‌شود/ امضای قرارداد‌ با گروه‌های جهادی و خیرین در دستور کار شورای جهاد آبرسانی

محرابیان در پنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو:

طرح آبرسانی به 7 هزار و 168 روستای محروم به‌زودی اجرا می‌شود/ امضای قرارداد‌ با گروه‌های جهادی و خیرین در دستور کار شورای جهاد آبرسانی

وزیر نیرو با اشاره به فعالیت‌های گسترده شورای جهاد آبرسانی در مدت بسیار کم، از آغاز طرح آبرسانی به 7 هزار و 168 روستا در کشور طی روزهای آتی خبر داد.

به‌ گزارش شبکه خبری آب ایران ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" عصر امروز چهارشنبه در پنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو با بیان اینکه حضور افراد خبره و کارآمد در این شورا، باعث فعالیت دقیق‌تر آن می‌شود، اظهار کرد: شورای جهاد آبرسانی به عنوان یک منبع اطلاعات، باید توانایی ارائه گزارش جامع از آخرین وضعیت روستاها در دو زمینه کمی و کیفی را داشته باشد که این مهم قطعا اجرایی خواهد شد.
وی اقدامات شورای جهاد آبرسانی را در موضوع شناسایی روستاها، اعضای مجمع خیرین، گروه‌های جهادی و انعقاد قرارداد آبرسانی و غیره طی این مدت کوتاه، مثبت ارزیابی کرد و آبرسانی به مناطق روستایی سخت‌گذر را یکی از اقدامات مهم و پیچیده دانست.
رئیس شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به تامین اعتبار آبرسانی روستاها در بودجه 1401، بر تمرکز ویژه شرکت آب و فاضلاب روی پروژه‌های حساس آبرسانی روستایی تاکید کرد.
وی در پایان با تاکید بر جذب کمک‌های مردمی در حوزه آبرسانی روستایی، از امضای قرارداد‌های مختلف با گروه‌های جهادی و مجمع خیرین طی هفته‌های پیش‌رو خبر داد.

کد خبر: 57318
  تاریخ خبر : 1400/10/23
 علی بخشی
 103