جمعه, 6 خرداد 1401
مشروح خبر :: پیشرفت ۹۲ درصدی پروژه تصفیه خانه آب شرب تویسرکان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان:

پیشرفت ۹۲ درصدی پروژه تصفیه خانه آب شرب تویسرکان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی پروژه تصفیه خانه آب شرب سد سرابی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، منصور ستوده در بازدید از پروژه تصفیه خانه آب شرب سد سرابی که به همراه  مفتح؛ نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، فرزاد تیموری؛ معاونت عمرانی استانداری همدان و حسین افشاری؛ فرماندار تویسرکان به انجام رسید، با بیان اینکه سامانه سد سرابی تویسرکان شامل سد سرابی، خط انتقال به طول ۱۵ کیلومتر و تصفیه‌خانه آب شرب است، گفت: این سد با حم مخزن ۸.۲ میلیون متر مکعب با هزینه اعتباری حدود ۶۰ میلیارد تومان ساخته شده است.

وی ادامه داد: میزان آب اکنون سد سرابی برابر ۲.۷ میلیون متر مکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان، در تصفیه خانه سد سرابی سه مدول هر کدام‌ با ده هزار مترمکعب فعالیت خواهد داشت، اظهار کرد: قرار است که از این سد سالانه ۷ میلیون متر مکعب آب شرب شهرستان و ۲.۵ تا ۳ میلیون متر مکعب حق‌آبه کشاورزی اراضی پایین‌دست تامین شود.

ستوده، طول خط انتقال آب از سد سرابی تا محل تصفیه‌خانه و شهر تویسرکان را برابر ۱۵ کیلومتر، عنوان کرد و افزود: این پروژه شامل خط انتقال آب خام از سد تا تصفیه خانه و خط انتقال آب پاک یا تصفیه شده از تصفیه‌خانه به مخازن داخل شهر تویسرکان است.

ستوده پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه این پروژه را ۹۲ درصد دانست و گفت: مشکل برق این پروژه حل شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به احداث پروژه تصفیه‌خانه سد سرابی به روش BOT ، تصریح کرد: قرارداد منعقد شده برای این پروژه ۲۸ میلیارد تومان بوده که به قیمت امروز طبق نظر سرمایه‌گذار حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در پروژه تصفیه‌خانه سرمایه‌گذاری شده است.

کد خبر: 57335
  تاریخ خبر : 1400/10/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/25
 همایون
 61