جمعه, 6 خرداد 1401
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت 296 هکتار از بستر رودخانه های استان تهران / انسداد 23 حلقه چاه غیر مجاز

طی یک هفته کاری انجام شد؛

اخذ سند مالکیت 296 هکتار از بستر رودخانه های استان تهران / انسداد 23 حلقه چاه غیر مجاز

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران از اخذ 4 فقره سند مالیک تک برگی شش دانگ، برای مساحتی بالغ بر 296 هکتار از بستر رودخانه های حوزه عملکرد امورهای منابع آب ورامین، فیروزکوه و رباط کریم خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "احمد علی قربانیان" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با تلاش مستمر همکاران واحد حقوقی و کارشناس واحد آب های سطحی امورهای منابع آب ورامین، فیروزکوه و رباط کریم و با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک این شهرستان ها، چهار فقره سند تک برگی شش دانگ، در راستای تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از احتمالی برای تصرفات بستر و حرایم رودخانه ها، ثبت گردید.

وی با بیان اینکه اسناد مالکیت برای بستر رودخانه های شور، نم رود و نهر طبیعی علی خراط صادر شده است، اظهار کرد: با اخذ این اسناد مالکیت، مساحتی بالغ بر 296 هکتار برای بستر رودخانه های مذکور تحت مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران در آمد.

قربانیان افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورهای منابع آب استان تهران، مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در استان در حوزه عملکرد همه امورها اقدام شود و اقدامات امورهای منابع آب تابعه شرکت آب منطقه ای تهران، تا اخذ سند مالکیت برای بستر تمامی مجاری آب های سطحی حوزه های عملکرد، به طور جدی و مستمر ادامه خواهد داشت.

قربانیان با بیان اینکه در بخش آب های زیرزمینی نیز طی هفته گذشته 23 حلقه چاه غیر مجاز توسط امورهای منابع آب شهریار، تهران و شهرری مسدود شد گفت: این عملیات در راستای اجرای قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی انجام شد که با این اقدام از تخلیه سالانه حدود 206 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی امورهای منابع آب مذکور جلوگیری خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران در پایان خاطر نشان کرد: صیانت از منابع آب های سطحی و زیرزمینی که جزو انفال و ثروت ملی هستند، رسالت بزرگی است که بر عهده شرکت آب منطقه ای تهران گذاشته شده و این شرکت بر اساس قانون با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قاطع و قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 57354
  تاریخ خبر : 1400/10/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/25
 شیخ الاسلامی
 68