یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: 46 درصد از حجم مخازن سدهای فارس پر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس :

46 درصد از حجم مخازن سدهای فارس پر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس گفت: بارندگی ها در فارس تا امروز سه شنبه 28 دی ماه، درصد پرشدگی سدهای استان را به عدد ۴۶ درصد رسانده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،حمید رضا دهقانی افزود: به لطف خداوند دو سامانه بارشی در هفته های اخیر وارد استان شد و ذخایر سدهای استان افزایش پیدا کرد. با این حال اما تا شرایط اطمینان فاصله داریم و هنوز بیش از نیمی از مخازن سدهای استان خالی است.
مدیرعامل آب منطقه ای فارس اظهار نمود: در حال حاضر در حدود 1355 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای استان ذخیره شده است که از این میزان 874میلیون مترمکعب قابل استفاده می باشد. حجمی در حدود 1581 میلیون مترمکعب آب لازم است تا مخازن ۹ سد استان تکمیل شود.
دهقانی ادامه داد: سد سلمان فارسی با 665 میلیون مترمکعب ، سد درودزن در مرودشت با 442 میلیون مترمکعب و سد ملاصدرا با 117 میلیون مترمکعب بیشترین میزان آب ورودی داشته اند. هرچند که با توجه به اینکه بارش های جبهه بالادست سد درودزن بیشتر به صورت برف بوده است ، ورودی آب این سد در حال افزایش است.
وی تاکید نمود:  بارندگی‌های امسال و وضعیت ذخایر  سدهای استان فارس نشان می‌دهد که همه سدهای استان فارس با کاهش حجم قابل استفاده نسبت به سال گذشته روبه‌رو هستند.حجم کل سدهای استان نسبت به مدت مشابه پارسال 378 میلیون مترمکعب کاهش داشته است.بنابراین اگر مدیریت مصرف آب در استان اعمال نشود، در تابستان با سختی روبه‌رو هستیم کما اینکه هم اکنون نیز افت فشار آب در برخی از ساعات روز در کلانشهر شیراز وجود دارد. 

کد خبر: 57418
  تاریخ خبر : 1400/10/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/28
 روابط عمومی
 220