جمعه, 6 خرداد 1401
مشروح خبر :: رفع تصرف بخشی از بستر رودخانه جاجرود

توسط امور منابع آب تهران انجام شد؛

رفع تصرف بخشی از بستر رودخانه جاجرود

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از رفع تصرف مساحتی بالغ بر هزار متر مربع از بستر رودخانه جاجرود در منطقه خسروآباد از توابع شهرستان پردیس خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام خبر فوق، افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و فنی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب شهرستان های تهران و پردیس و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی، مساحتی بالغ بر هزار متر مربع از بستر رودخانه جاجرود رفع تصرف شد.

وی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و با اخذ حکم از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس و با حضور ماموران کلانتری انجام شد، تصریح کرد: تصرفات موجود شامل محوطه سازی و دیوارکشی بوده است که در قالب یک فقره دستور قضایی رفع تصرف و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید.

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس با بیان اینکه شهروندانی که در مجاورت رودخانه ها قصد انجام خرید ملک را دارند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند، خاطر نشان کرد: این امور در جایگاه  حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

کد خبر: 57434
  تاریخ خبر : 1400/10/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/29
 شیخ الاسلامی
 91