جمعه, 6 خرداد 1401
مشروح خبر :: انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان دماوند

انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 8 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "مصطفی عباسی" با اعلام این خبر، گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، 6 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 143 متر و آبدهی یک لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

عباسی با بیان اینکه این تعداد چاه در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 8305 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از حفر چاه غیر مجاز،  دو موردتوقیف ادوات حفاری انجام شد، افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، 3 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی گردید که مراتب تشکیل پرونده و انسداد آن ها در دست اقدام است.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 57436
  تاریخ خبر : 1400/10/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/10/29
 شیخ الاسلامی
 63