پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: پیشگامی وزارت نیرو در تخریب بناهای دولتی حریم و بستر رودخانه‌های استان البرز

پیشگامی وزارت نیرو در تخریب بناهای دولتی حریم و بستر رودخانه‌های استان البرز

وزارت نیرو به‌عنوان دستگاه متولی آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها، صبح امروز با تخریب مامورسرای یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود در بستر رودخانه کرج، در راستای تدوام ساماندهی رودخانه‌ها پیشقدم شد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،با توجه به اینکه این وزارتخانه، مخالف ساخت و سازهای جدید در حریم و بستر رودخانه‌ها بوده، با تدوین یک برنامه کاملا دقیق و منظم، پروژه رفع تصرف دستگاه‌های دولتی از حریم‌ رودخانه‌ها را آغاز کرد.
بر اساس این گزارش، اقدام امروز وزارت نیرو در تخریب بنای ساخته شده در‌ سال‌های گذشته یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود می‌تواند زمینه مناسبی برای دیگر دستگاه‌ها و نهادها ایجاد کند تا با انجام همکاری‌های لازم، رفع‌تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها تداوم یابد.
در این زمینه "داوود نجفیان" مدیرعامل آب منطقه‌ای استان البرز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار کرد: طبق برنامه پایلوت از ایستگاه بیلقان تا سد کرج در فاصله  16 کیلومتری حدود 11 دستگاه دولتی، تصرفاتی در حریم و بستر رودخانه دارند.
وی در خصوص تخریب مامورسرا در حاشیه رودخانه استان البرز نیز تصریح کرد: مجموعه تخریب شده امروز، 10 سال پیش به‌عنوان ایستگاه پایش استفاده می‌شد که بعدا به‌عنوان یک مامورسرا مورد استفاده قرار گرفت و امروز نیز در راستای رفع‌تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها توسط شرکت آبفای تهران تخریب شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز اضافه کرد: برای مدیریت رفع تصرف از حریم‌ رودخانه‌ها با اولویت بخش دولتی، به‌جای آزادسازی کل بستر طرح ساماندهی را که از ظرفیت قانونی برخوردار بوده اجرا کردیم تا بخش قابل توجهی از کاربری‌های اشتغال‌زا از بین نرود.
نجفیان با بیان اینکه بانک اطلاعاتی تصرفات و کاربری غیرمجاز از حدود دو سال گذشته تهیه شده بود، گفت: طبق برنامهریزی انجام شده تا آخر امسال تمامی تصرفات بخش دولتی در این محدوده رفع و آزاد خواهد شد که بعد از اتمام این قسمت اخطارهایی برای بخش خصوصی نیز ارسال می‌شود که در صورت عمل نکردن، این اقدامات برای بخش خصوصی هم آغاز خواهد شد.

کد خبر: 57644
  تاریخ خبر : 1400/11/10
 مهتاب علی بخشی
 292