یکشنبه, 19 آذر 1402
مشروح خبر :: افتتاح فاز یک پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک و ساختمانهای ادارات منابع آب شهرستانهای شازند و فراهان

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی؛

افتتاح فاز یک پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک و ساختمانهای ادارات منابع آب شهرستانهای شازند و فراهان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی از افتتاح فاز یک و آغاز عملیات اجرایی فاز دو پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک و افتتاح ساختمانهای اداری شهرستانهای شازند و فراهان در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

افتتاح فاز یک و آغاز عملیات اجرایی فاز دو پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، عزت اله آمری با اشاره به اینکه با بهره برداری از فاز یک این پروژه 85 درصد مردم شهر اراک از آب شرب سد کمال صالح منتفع می شوند  گفت: آبرسانی به شهرک های کوی رضوی و ولیعصر با اجرای حدود 2.7 کیلومتر از این پروژه انجام شده است.

 آمری ادامه داد: این پروژه که در مجاورت راه کمربندی جنوبی شهر اراک ساخته می شود با لوله های فلزی با قطر 700 میلیمتر و حوضچه های شیرآلات و هوای در مسیر خط انتقال است که با تکمیل این فاز حدود 5 درصد دیگر از مردم شهر اراک به آب شرب سد کمال صالح دسترسی خواهند داشت.

وی  با اشاره به اینکه برای اجرای این فاز اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال هزینه شده است افزود:  عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه نیز به طول حدود 6 کیلومتر با لوله هایی از جنس چدن داکتیل جهت تکمیل مسیر با انتخاب پیمانکار آغاز شده است.

بهره برداری از ساختمان های اداری شهرستانهای شازند و فراهان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: بهره برداری از ساختمان های اداری شهرستانهای شازند و فراهان نیز در دهه مبارک فجر انجام خواهد شد.

 عزت اله آمری ادامه داد: این ساختمان های اداری در زمینی به مساحت 400متر مربع و با زیربنای 200 متر مربع در دو طبقه  همکف و اول ساخته شده است.

 آمری با اشاره به اینکه این ساختمانها از نوع املاک بتنی با سقف هایی از نوع تیرچه و بلوک هستند افزود: برای ساخت هر کدام از  این ساختمانها اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 

کد خبر: 57650
  تاریخ خبر : 1400/11/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/11/11
 کمال آبادی
 262