پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: افتتاح فاز یک و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک

همزمان با دهه مبارک فجر؛

افتتاح فاز یک و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک

با حضور استاندار استان مرکزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار شهر اراک ، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی و جمعی از مسولین اجرایی استان فاز یک پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه آغاز شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، استاندار مرکزی در این مراسم گفت: اجرای این پروژه آبرسانی موجب ارتقای کیفیت آب آشامیدنی مردم اراک  و محقق شدن یکی از مطالبات بحق شهروندان اراکی در بهره‌مندی از  آب گوارا و استاندارد می‌شود.

 مخلص الائمه افزود: با تکمیل پروژه رینگ جنوبی، قدمی ارزشمند برای خدمت‌رسانی به مردم اراک صورت می‌گیرد..

 عزت اله آمری با اشاره به اینکه با بهره برداری از فاز یک این پروژه 85 درصد مردم شهر اراک از آب شرب سد کمال صالح منتفع می شوند  گفت: آبرسانی به شهرک های کوی رضوی و ولیعصر با اجرای حدود 2.7 کیلومتر از این پروژه انجام شده است.

 آمری ادامه داد: این پروژه که در مجاورت راه کمربندی جنوبی شهر اراک ساخته می شود با لوله های فلزی با قطر 700 میلیمتر و حوضچه های شیرآلات و هوای در مسیر خط انتقال است که با تکمیل این فاز حدود 5 درصد دیگر از مردم شهر اراک به آب شرب سد کمال صالح دسترسی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این فاز اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال هزینه شده است افزود:  عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه نیز به طول حدود 6 کیلومتر با لوله هایی از جنس چدن داکتیل جهت تکمیل مسیر با انتخاب پیمانکار آغاز شده است.

کد خبر: 57780
  تاریخ خبر : 1400/11/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/11/17
 کمال آبادی
 193