دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: رونمایی از سامانه اطلاعاتی یکپارچه رصدخانه آب و انرژی و پیشخوان آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان بعنوان پایلوت مرکز ملی آب ایران

رونمایی از سامانه اطلاعاتی یکپارچه رصدخانه آب و انرژی و پیشخوان آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان بعنوان پایلوت مرکز ملی آب ایران

از سامانه اطلاعاتی یکپارچه رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان با نام اختصاری "سرابان" و پیشخوان (داشبورد) مدیریتی آبرسانی بعنوان پایلوت مرکز ملی آب ایران با حضور مدیرعامل این سازمان، رونمایی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "فرهاد ایزدجو"،مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت های رصدخانه آب و انرژی جهت ایجاد زیرساخت های موردنیاز جمع‌آوری داده ها و تولید پیشخوان های مدیریتی، گفت: تمرکز بر تولید اطلاعات به صورت مستمر که در توان واحدهای سازمانی باشد صورت پذیرد و زیرساخت های تولید، ثبت، صحت سنجی و تجزیه و تحلیل اطلاعات در اختیار واحدها قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان ضمن تاکید بر کار روی فرایند تولید، گردش و ارزیابی اطلاعات در سازمان، افزود: داده های خام به تنهایی برای مدیران ارشد قابل استفاده نیست و هیچ پیشخوان اطلاعاتی بدون دو پارامتر مهم برنامه و آستانه، نمی تواند قابلیت تصمیم گیری را در اختیار مدیران ارشد قرار دهد.

وی تصریح کرد: علاوه بر داده های تاریخی، داده های آنلاین و بلادرنگ نیز جهت تصمیم گیری مدیران ارشد مورد نیاز است که توسعه زیرساخت های آن باید پیگیری و عملیاتی شود.

زیرساخت های رصدخانه آب و انرژی بر اساس مولفه های امنیت آبی در حال توسعه و پیاده سازی است و در حال حاضر سامانه سرابان و پیشخوان مدیریتی آبرسانی راه اندازی و عملیاتی شده است و در آینده نزدیک، پیشخوان های مدیریتی انرژی، رفتارسنجی سدها، آب و محیط زیست، بارش و آب و معیشت راه اندازی و عملیاتی خواهند شد.

کد خبر: 57916
  تاریخ خبر : 1400/11/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/11/23
 ظاهری
 477