یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: الزام دستگاههای اجرایی فارس نسبت به آزادسازی حریم و بستر تصرف شده رودخانه ها

الزام دستگاههای اجرایی فارس نسبت به آزادسازی حریم و بستر تصرف شده رودخانه ها

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در پیگیری و صیانت از حقوق عامه از اهتمام ویژه دستگاه قضایی در خصوص آزادسازی بستر و حریم  تصرف شده رودخانه ها و دریاچه های استان به ویژه در شهرستان های شیراز و سپیدان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، نشست هم اندیشی شرکت آب منطقه ای فارس با دادگستری فارس در ارتباط با رفع موانع موجود جهت آزادسازی تصرفات دستگاه های اجرایی و شهرداری ها در بستر و حریم رودخانه های استان ، برگزار شد.

 ابراهیم ابراهیمی معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در این جلسه اظهار نمود: شرکت آب منطقه ای فارس به منظور حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبی استان، آزادسازی اراضی بستر و حریم این منابع خدادادی با اولویت گذاری و ابلاغ به دستگاه های اجرایی و شهرداری هایی که دارای سازه های غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه ها می باشند جهت رفع تصرف اقدام نماید.

ابراهیمی تاکید کرد: بعد از ابلاغ مذکور دستگاه های اجرایی و شهرداری ها ظرف مدت ۱۰ روز مکلف هستند نسبت به آزاد سازی بستر و حریم رودخانه ها و دریاچه ها و اعاده آن به وضع سابق اقدام نمایند.


معاون دادستان مرکز استان هشدار داد : چنانچه دستگاهی در مهلت تعیین شده اقدام به آزاد سازی و رفع تصرف از بستر و حریم رودخانه ها نکند به عنوان ترک فعل در خصوص آن ها پرونده در مراجع نظارتی و قضایی مفتوح می گردد.


وی افزود: بحث آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها ، مجاری آبی و دریاچه ها در مدت اخیر به طور جدی از سوی رئیس محترم قوه قضائیه و رئیس جمهور محترم در نقاط مختلف کشور پیگیری گردیده است؛این مهم و آزاد سازی بستر و حریم آبراهه ها و دریاچه های استان از سوی رئیس کل محترم دادگستری استان و‌ دادستان محترم مرکز استان نیز مورد تأکید می باشد؛ دادگستری استان بر این عقیده است که استان فارس باید یکی از پیشتازان این وظیفه سترگ باشد.


 ابراهیمی تاکید داشت: استان فارس به لحاظ منابع آبی دارای شرایط خاص و حساسی شده است و با توجه به ثروت عظیم رودخانه ها و مجاری آبی استان، برنامه دقیق  و منسجمی لازم است که این ثروت گرانبها برای استان حفظ شود.

کد خبر: 58090
  تاریخ خبر : 1400/12/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/12/03
 روابط عمومی
 407