چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: نصب 505 کنتور هوشمند روی چاه‌های آب استان مرکزی/ صرفه جویی 12 میلیون مترمکعب در برداشت از منابع آب

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛

نصب 505 کنتور هوشمند روی چاه‌های آب استان مرکزی/ صرفه جویی 12 میلیون مترمکعب در برداشت از منابع آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 505 دستگاه کنتور هوشمند روی چاه‌های آب با مصارف گوناگون اعم از کشاورزی، دام و طیور، صنعت و خدمات و ... در استان نصب شده که صرفه جویی 12 میلیون مترمکعبی در مصرف منابع آب را در پی داشته است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،عزت اله آمری افزود: نصب کنتورهای هوشمند یکی از راه‌های مدیریت و کنترل میزان برداشت از چاه‌های آب است که این شرکت به عنوان متولی حفظ و صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی، تعداد 505 حلقه چاه آب را از ابتدای سال تاکنون به کنتور هوشمند مجهز کرده و از این طریق توانسته بیش از12 میلیون مترمکعب در مصرف آب، صرفه‌جویی بعمل آورد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در چارچوب طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی بیان داشت: این شرکت در کنار نصب 505 دستگاه کنتور های هوشمند با کمک گروه‌های گشت و بازرسی و با همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی،پر و مسلوب المنفعه نمودن 201 حلقه چاه غیرمجاز ، جلوگیری از اضافه برداشت 56 مورد چاه مجاز، تعیین تکلیف 129 مورد چاه فاقد پروانه و تعدیل 386 مورد پروانه بهره برداری را انجام داده که از این طریق حدود 37.6 میلیون مترمکعب آب در سفره‌های آب زیرزمینی حفظ و حراست شده است.

 آمری در پایان خاطر نشان کرد: با نصب این کنتورها می‌توان نظارت دقیقی بر میزان برداشت آب توسط کشاورزان داشت، بنابراین نصب کنتورهای هوشمند روی چاه‌های مجاز بخش کشاورزی و حتی سایر بخش‌ها، راهکاری اساسی برای کنترل و مدیریت مصرف آب محسوب می‌شود.

کد خبر: 58098
  تاریخ خبر : 1400/12/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/12/03
 کمال آبادی
 198