پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: اقدام‌موثر در پیشرفت پروژه آبرسانی به لیکک/ اختصاص بیش از ۳هزار میلیاردریال به آبرسانی لیکک

اقدام‌موثر در پیشرفت پروژه آبرسانی به لیکک/ اختصاص بیش از ۳هزار میلیاردریال به آبرسانی لیکک

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت:رفع بخشی از معارضات اجتماعی کشاورزان در پروژه آبرسانی به لیکک انجام شده است.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،رسول فرهادی اظهار کرد: پروژه های متعدد و تاثیرگذاری در شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویر احمد در دست اجراست.

 وی بیان کرد: پروژه عملیات آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای خط مسیر از سال نود آغاز شده و در این حوزه با انتخاب پیمانکار و رفع بخشی از معارضات اجتماعی مسیری به طول ۴ کیلومتر را رفع معارض کردیم.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به اینکه یک بخشی از معارضات دولتی در مجموعه میراث فرهنگی و شرکت نفت در استان خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: بخشی از معارضات اجتماعی کشاورزان در حوزه لیکک رفع شده و توانستیم ۴ کیلومتر از مسیر را آماده و لوله گذاری کنیم و در مجموع ۸ کیلومتر از این مسیر را تحویل خواهیم داد.

 فرهادی عنوان کرد: این اقدام باعث حرکت قابل توجهی در پیشرفت فیزیکی پروژه لیک است،چون پیش از این ۲۱ کیلومترنیز کار شده بود و در حال حاضر تا پایان اسفند ماه 6 کیلومتر دیگر از عملیات لوله گذاری مسیر خط انتقال کار خواهد شد.

 وی گفت: درطرح آبرسانی به شهر های دهدشت،سوق،لنده و چرام نیز ۳ کیلومتر لوله‌گذاری در این مدت انجام شده و احداث مخزن شماره ۵ بیست هزار متر مکعب که یکی از سازه های مهم طرح آبرسانی به چهار شهر لیکک است ، به زودی به اتمام می رسد.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویر احمد با اشار به اینکه این سازه مهم تا پایان سال به اتمام برسد بخش مهمی از کار انجام شده، خاطرنشان کرد: با اتمام این بخش مهم، ورق مورد نیاز لوله های طرح به میزان ۱۳۰۰ تن با رایزنی هایی که مجدداً انجام شده از سوی قرارگاه خاتم الانبیا تامین خواهد شد.

فرهادی بیان کرد: اعتبار طرح در قرارداد سال ۹۶ افزون بر یک هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال بوده که با توجه به تورم و تعدیل طرح اعتبار مورد نیاز آن حدود 8 هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است. وی افزود: برای طرح لیکک نیز از محل سفر ریاست جمهوری حدود۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه ازاعتبارات سفر ریاست جمهوری و از محل هدفمندی یارانه ها۳۵۰ میلیارد ریال و ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تنش آبی به صورت نقدی تاکنون علاوه بر ۶۶۰ میلیارد ریال که مصوب گردیده و بخشی از آن نیز به این طرح اختصاص داده شده است.

وی افزود: طرح ابرسانی از سد کوثر به بهمی با پیشرفت 47 درصد در دست اجراست و سالانه ۸ و نیم میلیون متر مکعب اب را برای شرب و صنعت تامین میکند.

فرهادی اضافه کرد: امید می‌رود که اعتبارات به موقع به این طرح تزریق شود زیرا آب منطقه‌ای استان اراده اجرای تعهدات خود در طرح لیکک و به اتمام رساندن آن در موعد مقرر را دارد.

 

کد خبر: 58353
  تاریخ خبر : 1400/12/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/12/17
 مهتاب علی بخشی
 378