چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: انسداد 71 حلقه چاه غیر مجاز طی یک ماه گذشته در استان قزوین

انسداد 71 حلقه چاه غیر مجاز طی یک ماه گذشته در استان قزوین

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با همت همکاران گروه انسداد شرکت و مامورین ماده 30 شهرستان ها و با حمایت و همراهی نیروی انتظامی طی یک ماه گذشته 71 حلقه چاه غیر مجاز در استان قزوین پر و مسلوب المنفع گردید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، منصوری معاون حفاظت و بهره برداری این شرکت اظهار داشت: حفظ و حراست از منابع آبی استان تضمین کننده حیات دشت قزوین و اقدامی در جهت توسعه پایدار استان می باشد.
وی افزود: عملیات گسترده احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی که از سال 93 شروع شده، همچنان با اراده و عزم جدی توسط این شرکت در حال انجام و پیگیری است و بی تردید، همکاری و همراهی مجموعه مسئولین استان و مراجع قضایی و انتظامی، گامی مؤثر در این باره بوده است.
 منصوری در ادامه با اشاره به عملیات انسداد چاههای غیرمجاز در استان عنوان داشت: در استان قزوین طی یک ماه گذشته 71 حلقه چاه غیرمجاز فرم پنج با همکار دستگاه قضائی و نیروی انتظامی پر و مسلوب المنفع شده و از این طریق حدود 3.7  میلیون مترمکعب در سال به تعادل سفره های آب زیرزمینی کمک گردیده است. وی افزود: از این تعداد 26 حلقه چاه در شهرستان بوئین زهرا، 17حلقه در شهرستان تاکستان، 14حلقه در شهرستان آوج، 7 حلقه در شهرستان آبیک و 6 حلقه در شهرستان قزوین بوده است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان قزوین در پایان با اشاره به نصب کنتورهای هوشمند بیان کرد: طی همین مدت 108 کنتور هوشمند بر روی چاه های استان نصب شده که با احتساب آنها تعداد چاههای کنتور دار شده در استان از ابتدای سال تا کنون به 333 حلقه چاه رسیده است و پیش بینی می شود طی سال آینده کلیه چاههای استان به کنتور هوشمند مجهز شوند.

 

کد خبر: 58469
  تاریخ خبر : 1400/12/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/12/22
 خواجوی
 229