یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: پیام مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم به مناسبت روز جهانی آب

پیام تبریک

پیام مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قم به مناسبت روز جهانی آب

به مناسبت 22 مارس مصادف با دوم فروردین "روز جهانی آب" ، دکتر علی اصغری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم با صدور پیامی این روز را تبریک گفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،متن  پیام به این شرح است:

اهمیت آب این مایه حیات بیبدیل بر همه آحاد مردم جهان فارق از منطقه جغرافیایی، آیین و مذهب بدانگونه است که سازمان ملل متحد در دو دهه اخیر ، بیست و دوم مارس مصادف با دوم فروردین هر سال را به عنوان روز جهانی آب نامگذاری نموده است و هر ساله با شعاری متناسب با بحران ها و چالش ها و حساسیتهای خاص آن مقطع زمانی برآن تاکید می نماید.

در بیش از 1400 سال پیش در آیات و روایات دین اسلام عزیز اهمیت این مایه حیات به اشکال مختلف مورد تاکید قرار گرفته است. از جمله در آیه هفت سوره هود خداوند متعال می فرماید " او خدایی است که آسمان و زمین را در فاصله شش روز آفرید و عرش با عظمت او بر آب قرار یافت."

شعار امسال "آب زیرزمینی، مرئی شدن نامرئی" بیانگر لزوم آگاهی بخشی جامعه در خصوص تمرکز و تفکر بیشتر در بهرهبرداری از این نعمت به ودیعه گذاشته شده خداوند است که در اعماق زمین نهاده شده است.

با عنایت به اینکه استان قم بر اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد و میزان بارشهای جوی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست رسالت ما در مدیریت بهره برداری از آب زیرزمینی، سنگین تر می گردد که این مهم جز با مشارکت شرکای اجتماعی خود که بخش اعظم آن کشاورزان زحمتکش و تلاشگر استان می باشد، میسر نمی گردد.

اینجانب ضمن تبریک دوم فروردین ، از همه مردم عزیز استان درخواست دارم که با رعایت الگوهای مصرف در مصارف مختلف همچون گذشته خادمین و خدمتگزاران خود را همراهی نمایند و زمینه سازی تحقق منویات پیام نوروزی رهبر عزیز و فرزانهمان که تکیه بر تولیدِ دانش بنیان و اشتغال آفرین داشتندرا با بهرهوری بهتر از آب و تامین آب مورد نیاز مراکز دانش بنیان برای راه اندازی صنایع وگسترش کشاورزی مدرن کم آب بر،گامهای موثربرداریم تا  به فضل خدا بتوانند مشکلات اشتغال جوانان و آینده سازان کشور را حل نمایند.

کد خبر: 58662
  تاریخ خبر : 1401/01/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/01/02
 جواد بافرانی
 115