یکشنبه, 6 آذر 1401
مشروح خبر :: سروآباد، نگین منطقه کردستان است

در بازدید استاندار از شهرستان سروآباد :

سروآباد، نگین منطقه کردستان است

استاندار کردستان بهمراه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در سفر یک روزه خود به سروآباد از پروژه ایستگاه پمپاژ حومه این شهرستان بازدید بعمل آورد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این بازدید زارعی کوشا گفت: سروآباد در تولید محصولات باغی و ماهی‌های سردآبی سرآمد استان و نگین منطقه کردستان است.

استاندار کردستان افزود: این شهرستان از لحاظ وسعت و جمعیت کوچک اما از لحاظ مسافرپذیری جزء سه شهرستان اول استان است.

در ادامه بازدید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان ضمن ارائه توضیحات و بیان مسائل و مشکلات تکمیل ایستگاه پمپاژ حومه سروآباد، اظهار داشت: بیش از 1 میلیارد و دویست میلیون تومان در این طرح تاکنون هزینه شده و متأسفانه در سال‌های 1399 و 1400 اعتباری تخصیص نیافته و برای اتمام این پروژه نیز حدود 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 آریانژاد ادامه داد: این پروژه در حال حاضر دارای پیشرفت 50 درصدی می باشد که تاکنون در محدوده سروآباد و روستای دورود عملیات ابنیه ساختمان ایستگاه پمپاژ، محوطه سازی، حفاری محل چاه مکش، تهیه باکس بتنی، احداث دیوار حایل سیل بند، احداث استخر ذخیره 250 مترمکعبی اراضی این شهرستان، اجرای بخشی از خط انتقال اراضی روستای دورود به طول کلی حدود 600 متر با لوله فولادی سایز 300 میلی متر، انجام عملیات ساختمان اتاق شیرآلات و احداث استخر ذخیره 150 متر مکعبی اراضی این روستا، به انجام رسیده است.

پس از بازدیدهای میدانی، استاندار کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شد؛ مهمترین درخواست‌ها و نیازمندی‌های این شهرستان در حوزه‌های مخابرات، برق، آب و فاضلاب، بهداشت و درمان، راه وگردشگری را مورد بحث وبررسی قرار داد و برای اتمام و انجام پروژه‌های مختلف، زمانبندی مشخص تعیین نمود.

کد خبر: 58928
  تاریخ خبر : 1401/01/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/01/18
 مدیر روابط عمومی
 135