چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: طرح بهبود و توسعه زیرساخت های سد کوثر در گچساران اجرا شد

طرح بهبود و توسعه زیرساخت های سد کوثر در گچساران اجرا شد

مدیر بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون به منظور بهبود بهره وری، شش طرح توسعه و تعمیر در این سد اجرا شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، اکبر خدری با بیان این خبر، افزود: تعمیر 19 کیلومتر از خطوط انتقال آب کشاورزی با 2 میلیارد ریال اعتبار و مشتمل بر 10 مرحله عملیات اجرایی و تعمیر و تعویض دریچه های تخلیه کننده مصنوعی با 15 میلیارد ریال اعتبار از مهمترین طرح های اجرا شده یک سال گذشته تاکنون در سد کوثر بوده است.
وی تاکید کرد: خرید و نصب شیرالات سوله های کشاورزی با ۵ میلیارد ریال اعتبار، لایروبی و اصلاح کانال های دشت لیشتر با ۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، ساخت و نصب درب های فلزی ورودی تونل ها با پنج میلیارد ریال اعتبار، انجام عملیات اجرایی روشنایی محل دکل با سه میلیارد ریال و تعمیرات ساختمان اداری با ۳ میلیارد و 480 میلیون ریال اعتبار از دیگر طرح های اجرا شده سال گذشته تاکنون در این سد است.
مدیر بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران، تاکید کرد: امسال نیز برای تعمیر و تجهیز بخش‌های مورد نیاز این سد برنامه‌ریزی شده و عملیات اجرایی آنها پس از تخصیص اعتبار آغاز می‌شود.
خدری، اظهار داشت:همچنین طرح آبرسانی به شهرهای دهدشت، سوق، لنده و چرام از سد کوثر در دست اجراست که بر اساس برنامه‌ریزی قرار است این طرح مهم تا پایان سال ۱۴۰۲ بهره برداری شود.
وی، عنوان کرد: سد کوثر یک سد مهم و استراتژیک است که آب آشامیدنی بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در۲۰ شهر و ۲ هزار روستا در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس را تامین می کند.

 

کد خبر: 59291
  تاریخ خبر : 1401/02/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/06
 مسئول روابط عمومی
 185