پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: تکمیل و آبگیری سد بلوبین ،در استان زنجان جلوتر از برنامه پیش بینی شده می باشد

بازدید سرپرست حوضه آبریز سفیدرود بزرگ ازسد بلوبین :

تکمیل و آبگیری سد بلوبین ،در استان زنجان جلوتر از برنامه پیش بینی شده می باشد

پیرو دستور مقام عالی وزارت نیرو مبنی بر پیگیری اجرا و اتمام طرحهای الویت دار وزارت نیرو در دولت سیزدهم، تکمیل و آبگیری سد بلوبین ،در استان زنجان جلوتر از برنامه پیش بینی شده می باشد

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، در این بازدید سعید صنعتی ،معاون برنامه ریزی و سرپرست طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای زنجان،در خصوص اجرای پروژه ، پیشرفت فیزیکی و روند اجرایی طرح سد بلوبین توضیحات مبسوطی ارائه نمود.

 سرپرست حوضه آبریز سفید رود بزرگ، طبق بازدید به عمل آمده، عملکرد این پروژه را از زمان سفر ریاست محترم جمهوری و بازدیدهای قبلی، خوب ارزیابی کرد.

وی با توجه به تامین بخش عمدی مصالح مورد نیاز پروژه از قبیل درشت دانه – رس - فیلتر و زهکش و بخشی از میلگرد مورد نیاز ابنیه های فنی در محل پروژه ، تصریح کرد: در صورت تأمین نیاز مالی مناسب ، روند اجرایی پروژه جهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

 ارسلان هاشمی امکان تکمیل و آبگیری سد بلوبین را جلوتر از برنامه پیش بینی شده برآورد نمود و افزود: در صورت اتمام و آبگیری این سدوتکمیل آبرسانی طرح ،شهرهای زرین رود – حلب – سعید آباد و 92 روستای اطراف آن از آب این سد بهره مند گردیده و از تنش آبی موجود در منطقه کاسته خواهد شد.

گفتنی است :سد بلوبین در 60 کیلومتری شهرستان زنجان واقع گردیده است .این سد از نوع سنگریزه ای با هسته رسی ،با ارتفاع 47متر از بستر رودخانه و 73.5 متر از پی با طول تاج 295 متر می باشد؛حجم مخزن آن 29.7 میلیون متر مکعب بوده وقابلیت تنظیم سالانه 17.5 میلیون متر مکعب آب را دارد

کد خبر: 59517
  تاریخ خبر : 1401/02/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/18
 کارشناس روابط عمومی
 200