چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: انتشار کتاب اطلس رودخانه های قزوین با حمایت شرکت آب منطقه ای قزوین

انتشار کتاب اطلس رودخانه های قزوین با حمایت شرکت آب منطقه ای قزوین

کتاب اطلس رودخانه¬های قزوین با هدف شناخت رودخانه¬های جاری در استان قزوین به تفکیک دو حوضه آبریز اصلی سفید رود و فلات مرکزی با حمایت شرکت آب منطقه ای قزوین منتشر گردید.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، کتاب اطلس رودخانه های قزوین اطلاعات ارزشمندی در خصوص رودخانه ها، سرمنشاء آنها، مؤلفه ها و مشخصه های اصلی، میزان آورد سالانه، سیلاب های مهم و سایر موارد مربوط به هر یک را در اختیار علاقه مندان و پژوهشگران، کارشناسان و مدیران مربوطه قرار می دهد. 
به گفته الهه کاکاوند مولف و گردآورنده کتاب اطلس رودخانه های قزوین در این کتاب سعی شده است تا با جمع آوری منابع اطلاعاتی مفید و موثر و انطباق اسناد مکتوب با شواهد میدانی، اطلاعات صحیح و قابل اعتمادی در اختیار خوانندگان قرار گیرد و امید است تا با افزایش سطح آگاهی و دانش عمومی، امکان بهره برداری بهینه از رودخانه ها با نگرش حفاظت و صیانت از بستر و حریم و محیط زیست رودخانه ها و همچنین کاهش خسارات ناشی از سیلاب فراهم گردد.
شایان ذکر است این کتاب به کوشش الهه کاکاوند از کارشناسان دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای قزوین و با حمایت این شرکت تهیه و توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین به چاپ رسیده است. 

 

کد خبر: 59583
  تاریخ خبر : 1401/02/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/20
 خواجوی
 196