سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: عدالت محوری مهم‌ترین رویکرد دولت در حوزه آبرسانی است

معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران

عدالت محوری مهم‌ترین رویکرد دولت در حوزه آبرسانی است

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برای اجرای طرح‌های آبرسانی نباید در حق مردم کوتاهی شود که عدالت محوری مهم‌ترین رویکرد وزارت نیرو در این حوزه است.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، علیرضا الماسوندی روز جمعه در بازدید از طرح ابرسانی به همدان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان همدان انجام شد، افزود: طرح انتقال آب به همدان به عنوان پروژه ویژه وزارت نیرو در نظر گرفته شده است و وزیر نیرو تاکید زیادی بر اجرای سریع آن دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف اجرای این طرح، تامین آب آشامیدنی پایدار برای مردم است، اظهار داشت: قرارگاه خاتم الانبیا(ص) که پروژه‌های بزرگی را در کشور انجام داده، پیمانکار این طرح است و با تمام توان آن را اجرا می‌کند.

الماسوندی با اشاره به اینکه زمانبندی اجرای این طرح باید به گونه‌ای باشد که در زمان مقرر به اهداف خود برسیم، تصریح کرد: طرح ابرسانی به همدان هیچگونه مشکلی در رابطه با تامین اعتبار ندارد و بودجه مورد نیاز برای تامین تجهیزات آن به موقع برای ان تامین می‌شود.

وی تاکید کرد: در راستای تقسیم حق آبه‌های این طرح، کبوداهنگ، لالجین، بهار و همدان با هم تفاوتی ندارند و باید با یک نگاه به آن‌ها آبرسانی شود.

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران خاطرنشان کرد: ما مدیون خون شهدا و مردم هستیم و کم کاری در اجرای طرح‌های عمرانی ظلم به مردم است که ظلم در حق مردم نیز بی جواب نخواهد ماند.

وی تاکید کرد: وزیر نیرو دغدغه اجرای همه پروژه‌های وزارتخانه را دارد و به طور ویژه مسائل ریز پروژه انتقال آب به همدان را پیگیری می کند.
الماسوندی با بیان اینکه انتقال آب به همدان اولویت نخست پروژه‌های عمرانی وزارت نیرو است، افزود: در اجرای این پروژه با کسی تعارف نداریم؛ با کم کاری‌ها برخورد می شود و با افرادی که پاس کاری می‌کنند نیز قطع همکاری می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در تامین اعتبارات برای اجرای این طرح مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: مدیر عامل آب منطقعه‌ای همدان بیشترین پیگیری‌ها را در رابطه با اجرای این طرح دارد که تلاش‌های وی به زودی به ثمر می‌نشیند.

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه نباید قطعی آب به مشکلات مردم بیافزاید، تصریح کرد: تامین تجهیزات نقش موثری در پیشبرد کار این پروژه دارد و شرایط جعرفیایی و سختی زمین، مهم‌ترین دغدغه برای اجرای هفت کیلومتر باقی مانده طرح است.

وی تاکید کرد: به هر دلیلی پروژه تا به امروز طولانی شده اما از این به بعد باید برنامه ریزی شود تا بر اساس زمان بندی کار پیش برده شود.

الماسوندی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو اعتبارات مورد نیاز طرح را به موقع تامین می‌کند و انتظار داریم قرارگاه خاتم الانبیا(ص) نیز این پروژه را اولویت نخست پروژه های عمرانی خود قرار دهد.

وی تاکید کرد: در اجرای طرح ابرسانی به همدان، به اندازه لازم اعتبار وجود دارد و هر چقدر نیاز باشد برای پیشبرد کار پول به این طرح تزریق می شود.

وی ادامه داد: تا کنون یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری از این طرح اختصاص یافته است.

 

کد خبر: 59664
  تاریخ خبر : 1401/02/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/24
 علی
 150