چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: سرعت اجرای طرح آبرسانی به همدان افزایش می‌یابد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان

سرعت اجرای طرح آبرسانی به همدان افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: به منظور تسریع در روند اجرای پروژه انتقال آب همدان، با افزایش ماشین‌آلات و کارگاه‌های اجرایی توسط پیمانکار این پروژه، سرعت اجرای طرح افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، محمد ضروری در بازدید از طرح انتقال به همدان که با  حضور معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران، استاندار و جمعی از مسئولان استان همدان انجام شد، افزود: با حمایت های استاندار، اتحاد همه مسئولان و همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به عنوان پیمانکار پروژه، امیدواریم طرح آبرسانی به همدان از  به زودی به مرحله بهره برداری برسد.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی این طرح در سال ۱۳۸۶ آغاز شد اما به دلیل برخی مشکلات و مسائل مالی،به نتیجه نرسیده بود و که با همت وزارت نیرو و دولت سیزدهم اجرای هرچه سریع تر این طرح در دستور کار قرار گرفته است.

ضروری تصریح کرد: مشکل کمبود لوله و خرید ورق از کارخانه فولاد مبارکه از موانع این پروژه بود که با پیگیری ها و دستور وزیر رفع شده و در روزهای آینده بخش زیادی از محموله مورد نیاز به پروژه تزریق می شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات انتقال فرایند پیچیده و به طور کامل فنی است، افزود: سد تالوار وضعیت آبی خوبی دارد و اکنون با داشتن 130 میلیون متر مکعب آب، شرایط مناسبی در راستان تامین آب منطقه دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: مراحل ساخت ایستگاه پمپاژ شماره سه این طرح به اتمام رسیده و ایستگاه های شماره ۱ و ۲ نیز در مرحله ساخت قرار دارد.

وی ادامه داد: در رابطه با تامین پمپ‌های مورد نیاز قرارداد چهار ماهه منعقد شده بود که با پیگیری صورت گرفته و دستور وزیر عملیات خرید و نصب نیز شتاب گرفت و قرارداد خرید ونصب سوله‌های مورد نیاز هم تنظیم شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: در قسمت‌های مختلف سد و پایین دست آن مانند تصفیه خانه، ایستگاه های پمپاژ و حفاری و انتقال اکیپ‌ها مشغول کار هستند و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با توان و امکانات خود فعال است.

 

کد خبر: 59665
  تاریخ خبر : 1401/02/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/24
 علی
 390