چهارشنبه, 6 مهر 1401
مشروح خبر :: کارگاه‌های اجرایی طرح انتقال آب سد تالوار به همدان افزایش می‌یابد

استاندار همدان

کارگاه‌های اجرایی طرح انتقال آب سد تالوار به همدان افزایش می‌یابد

استاندار همدان گفت: به منظور تسریع در روند اجرای طرح انتقال آب سد تالوار به همدان، کارگاه‌های پروژه با افزودن نوبت کاری توسط پیمانکار افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، علیرضا قاسمی فرزاد روز جمعه در بازدید از طرح ابرسانی به همدان، افزود: قرارگاه خاتم الانبیا(ص) پیمانکار این طرح است و قرار است بر اساس تفاهم‌نامه در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه را تحویل دهد.
وی اظهار داشت: امسال با توجه به کاهش بارش نزولات آسمانی و خشکسالی، منابع آبی استان همدان دچار تنش و بحران شده است که باید با مصرف بهینه و برداشت درست، منابع آبی را مدیریت کرد.
قاسمی فرزاد تصریح کرد: وزیر نیرو اواخر مهرماه سال گذشته در بازدید از پروژه انتقال آب سد تالوار به همدان بر تسریع در روند اجرایی این طرح تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات مناسبی برای این طرح تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: طی چند ماه گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان به این طرح تزریق شده و در هفته های آینده نیز ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به آن پرداخت می‌شود.
استاندار همدان ادامه داد: افزایش سرعت عملیات اجرایی و گروه‌های کاری این پروژه مورد تاکید جدی وزارت نیرو است.
وی با بیان اینکه در دیدار با فرمانده کل سپاه پاسداران بر تسریع روند کار این طرح تاکید شد، اظهار داشت: تکمیل ایستگاه پمپاژ، اجرای هفت کیلومتر لوله گذاری و تامین تجهیزات مورد نیاز از مهم‌ترین اولویت‌های این پروژه است.
قاسمی فرزاد افزود: وضعیت منابع آب سد اکباتان و چاه های اطراف مناسب نیست و مردم همدان نیازمند منابع آبی پایدار و سالم هستند.
وی گفت: منابع آبی همدان محدود است و امکان دارد تا فصل تابستان ظرفیت ذخیره آب به اتمام برسد.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: امیدواریم با افزایش گروه های کاری و کیفیت بخشی به کار پیش از وارد شدن به شرایط بحرانی، آب سد تالوار به همدان منتقل شود.

 

کد خبر: 59666
  تاریخ خبر : 1401/02/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/24
 علی
 140