چهارشنبه, 8 تیر 1401
مشروح خبر :: تامین آب شرب شهرستان خوی از اولویتهای شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی است

تامین آب شرب شهرستان خوی از اولویتهای شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در نشست شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان بر تامین آب شرب شهرستان خوی تاکید نمود و خواستار نگاه ویژه به این موضوع شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،در این نشست که با حضور محمد جوانبخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، احمد حیدری معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو و مریم کارگر نجفی مشاور وزیر نیرو و مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد و مدیران صنعت آب و برق استان و همزمان با سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی برگزار شد  مجید دستگاهی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارش از سیمای منابع و مصارف آب استان توضیحاتی در خصوص چالشهای بخش آب استان ارائه داد و افزود: در حال حاضر تامین آب شرب شهرستان خوی از محل سد الند خوی از اولویت های این شرکت بوده و در صورت اختصاص منابع مالی مناسب جهت اتمام این پروژه، در آینده نزدیک  تامین آب شرب این شهرستان از محل این سد انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم تکمیل مدول ۲ تصفیه خانه آب شهرستان ارومیه گفت: چشم انداز سالهای آتی شهر ارومیه لزوم اجرای اضطراری طرح این تصفیه خانه را دوچندان می نماید.

دستگاهی بیان کرد: با توجه به پیشرفت ۲۰ درصدی طرح BOT تصفیه خانه و نیاز آبی شهر ارومیه به این تصفیه خانه با تامین منابع مالی مناسب این طرح میتواند با سرعت بیشتری اجرایی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی همچنین توضیحاتی درخصوص طرح های جنوب استان منجمله رحیم خان بوکان، طرح های دشت زرینه‌رود و  علاج‌ بخشی سدهای شهیدکاظمی بوکان و مهاباد ارائه داد و خواستار نگاه ویژه وزارت نیرو جهت رفع چالش‌های موجود در این طرح ها شد.   

کد خبر: 59829
  تاریخ خبر : 1401/02/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/31
 دبیر خبر
 166